fbpx

Хвіст на вулицю: франківці стоять у чергах на вакцинацію проти COVID-19

Здоров'я 19:48, 21.10, 2021

В Івано-Франківську сьогодні з 10:00 у центрі вакцинації, що розташований на вулиці Целевича, 34, вишикувалася черга – як у приміщенні, так і на вулиці. Так само стояли черги в інших двох пунктах масової вакцинації. Багато хто з франківців приходить завчасно, щоб зайняти чергу.

Франківець Олег Хомін, який прийшов вакцинуватися на Целевича, розповідає, що працює в медуніверситеті, а тому повинен щепитися, інформує Суспільне. Ольга Хрєнова, яка також чекає у черзі на імунізацію, говорить, що торік перехворіла на COVID-19. Жінка мала 25% ураження легенів. “Вже вік такий, що треба вакцинуватися, тому і прийшла”, – говорить Ольга Хрєнова.

До 11:00 у центрі вакцинації на вулиці Целевича медики провакцинували 20 людей. Лікарка медичної бригади Мар’яна Настич каже, що у центрі є три вакцини. “Pfizer – виробник Бельгія, AstraZeneca – Нідерланди, а CoronaVac – Китай. Вчора я вакцинувала в поліклініці № 2 і тільки препаратом Pfizer провела 114 щеплень”, – каже Мар’яна Настич.

Вакцини зберігають у сумках-холодильниках за температури від 2°C до 5°C. Медсестра Анна Невінська каже, що вакцина Pfizer за такої температури може зберігатися місяць.

В Івано-Франківську, окрім пунктів вакцинації у поліклініках, зараз працює три центри масової імунізації. До роботи у них залучили п’ять медичних бригад, повідомив директор обласного департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко. Центри масової вакцинації в Івано-Франківську працюють з 10:00 до 16:00.

Хвіст на вулицю: франківці стоять у чергах на вакцинацію проти COVID-19 1
На Целевича працює тільки одна бригада медиків

У Департаменті охорони здоров’я ОДА повідомили, що у центрах масової вакцинації в торговому центрі “Епіцентр” та торговому комплексі “Панорама Плаза” працюють по дві бригади медиків, а у спортивному комплексі медуніверситету на Целевича — одна бригада, бо менше людей йдуть туди вакцинуватися. Проте запевнили, що за потреби додадуть туди ще одну бригаду, пише Галка.

В “Епіцентрі” черга охочих зробити щеплення почала збиратися ще о 9 ранку — вже понад 50 людей різного віку очікували на приїзд медиків. Бригада почала свою роботу ще до офіційного відкриття пункту щеплення.

У “Панорама Плаза” люди теж прийшли завчасно — черга розтягнулася на три поверхи торговельного центру.

Директор Департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко закликав франківців не приходити з самого ранку в центри вакцинації, а йти ближче до обіду — вакцини є достатньо, а бригади працюватимуть до останньої людини.

Сьогодні головний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук повідомив, що за останню добу кількість вакцинованих в області істотно зросла – вакцинувалися понад 7 тисяч прикарпатців. Раніше впродовж доби щепилися проти коронавірусу на Франківщині від тисячі до двох тисяч людей.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: