fbpx

ІФНМУ передав амбулаторії села Іваниківка кисневий концентратор

Здоров'я 14:11, 12.03, 2021

Івано-Франківський національний медичний університет продовжує допомагати лікувальним закладам у боротьбі з коронавірусом.

Адміністрація ІФНМУ передала лікарям Іваниківської амбулаторії кисневий концентратор для пацієнтів, які проходять реабілітацію й усе ще потребують кисневої терапії, повідомляє пресслужба університету.

Іваниківська амбулаторія має шість ліжко-місць, і сьогодні тут лікують пацієнтів з коронавірусом легкого і середнього ступеня важкості.

«Маємо багато пацієнтів, які під час лікування потребують кисню, — говорить завідувач амбулаторії Роман Рій. — Це можуть бути навіть ті, хто вже виписався зі стаціонару, але все ще мають задишку. Сьогодні маємо складну ситуацію на нашій дільниці, особливо в селі Забережжя, де практично половина людей зараз хворіють».

Кисневий концентратор потрібний насамперед тим пацієнтам, які мають ураження легень. Як кажуть медики, їх почали використовувати в Україні ще у 2009 році під час епідемії Каліфорнійського грипу, але тоді не було такої великої кількості пацієнтів.

«Пацієнтам з ураженням легень потрібно додатково подавати кисень, — пояснює проректор з лікувальної роботи доцент Тарас Кобрин. — І концентратор збільшує концентрацію кисню, забираючи його з атмосферного повітря, тобто йому не потрібно кисню в балонах. Тобто він дозволяє компенсувати нестачу кисню в амбулаторних умовах. Також він дуже корисний при реабілітації».

Іваниківська амбулаторія є клінічною базою для навчання студентів-медиків ІФНМУ, тож університет намагається допомагати обладнанням. Раніше сюди придбали апарати ЕКГ, моніторингу тиску. І зараз доповнили кисневим концентратором.

Під час передачі обладнання були присутні також голова Богородчанської ОТГ Ростислав Заремба, староста села Іваниківка Роман Головатчук і директорка КНП Богородчанський центр первинної меддопомоги Лариса Курташ.

За словами Лариси Курташ, зараз склалась дуже важка ситуація.

«Богородчанська лікарня на 230 ліжок вже заповнена, перші пацієнти вже лежать у мобільному шпиталі, — розповідає вона. — Більшість з них — це важкі хворі. Зараз маємо справу з мутованим вірусом, і хворі лише прибувають».

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: