fbpx

Комерційні діагнози в гінекології: лікування, яке не потрібне

Здоров'я 19:15, 13.06, 2022

Нерідко лікують те, що не потрібно. І чи не найбільше таких призначень саме в гінекології. Зрозуміло чому: тема жіночого здоров’я непроста. Медична наука розвивається, і все більше доказових фактів є відомі. Що жінкам важливо знати? Зберігайте цю статтю, щоб пам’ятати. Відповіді шукаємо разом з гінекологами медичного центру «Мед-Атлант».

1. Діагноз «Уреаплазмоз» і лікування уреаплазми при відсутності симптомів чи скарг.

Уреаплазму можна виявити у більшості сексуально активних людей та частково у людей, які ще не жили статевим життям. Уреаплазма є умовно-патогенним мікроорганізмом, наявність якого в більшості ніяк не впливає на самопочуття та здоров’я. Якщо навіть за результатами ПЛР буде виявлена уреаплазма, то лікування може бути потрібне у випадку наявного запального процесу (часті цистити, виділення з піхви, свербіж тощо) при відсутності більш ймовірних причин запалення. Наявність уреаплазми не є причиною непліддя чи невиношування

2. Ерозія шийки матки.

Скільки жінок чуло цей діагноз? Насправді істинні ерозії (механічний дефект епітелію) досить нечасті. Те, що називають ерозією, являється найчастіше цервікальною ектопією або псевдоерозією слизової шийки матки.

Чому важлива різниця? Цервікальна ектопія в більшості випадків лікування не потребує. Цей стан в сучасній медицині не кваліфікується як самостійне захворювання і не є патологією. З часом відбувається заміщення епітелію і оздоровлення.

При цьому важливе динамічне спостереження у свого лікаря-гінеколога. Не нехтуйте регулярними профілактичними оглядами. Адже сама наявність змін на шийці матки може свідчити про гормональні порушення чи про наявність небажаного місцевого запального процесу.

Залежно від результатів огляду, аналізів та репродуктивних планів жінки лікар-гінеколог визначає необхідність лікування (і якого саме) чи відсутність потреби в такому лікуванні.

Всім підряд заморожувати шийку матки азотом чи лікувати іншими методами немає сенсу, в ряді випадків шкідливо. Необхідно зберегти шийку матки, щоб можна було виносити дитину.

З інформацією про ектопію шийки матки рекомендуємо ознайомитись на консультації у гінеколога, де можна почути фахову і компетентну відповідь.

3. Діагноз хламідійної інфекції на підставі титру антитіл IgG.

Діагноз хламідійної інфекції і можливе лікування буде коректним тільки при ПЛР-визначенні хламідій (у жінок береться урогенітальний мазок). Саме такий метод покаже активну фазу інфекції. Якщо за аналізом крові визначено IgG, то це просто показник того, що ви вже перенесли цю інфекцію і організм виробив антитіла. Як давно це було і чи потрібно лікування зараз — це інформації не дає.

Тож як не потрапити в обставини непотрібного лікування? Важливо знайти компетентного фахівця. На консультації гінеколога має бути атмосфера довіри та уваги, відсутнє залякування, всі дії та призначення пояснені.

Мед-Атлант - консультація гінеколога

І пам’ятайте, найкраща турбота жінки про своє здоров’я —  здорове харчування, помірні фізичні навантаження, вільний час для себе, регулярність оглядів у гінеколога та інших лікарів. І тоді більшість з цих оглядів можуть бути профілактичними.

Контакти медичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: