fbpx

Паніки нема: що роблять у Чернівцях, щоб зупинити коронавірус

Здоров'я 19:49, 03.03, 2020

В Україні підтверджено перший випадок захворювання на коронавірус. Інфікований чоловік нині перебуває в обласній лікарні Чернівців. КУРС зібрав інформацію про стан хворого, чим його лікують, хто з ним контактував та що робиться в Чернівцях після встановлення діагнозу

Де заразився?

Українець, який заразився коронавірусом, дізнався про свій діагноз у день народження. Сьогодні йому виповнилось 39 років, інформує ТСН.

Чоловік з дружиною подорожували Італією, коли там почав ширитися коронавірус. Від 21 лютого подружжя побувало у чотирьох італійських містах. Додому поверталися спершу літаком на Румунію, а далі автомобілем через кордон.

Перші симптоми хвороби у чоловіка з’явилися 28 лютого. Наступного дня його шпиталізували.

Дружина хворого каже, що не розуміє, як чоловік заразився.

“Ми там (в Італії) ні з ким так не контактували, особливо ні з ким не спілкувались. Ми подорожували вдвох, вдвох ходили і намагались не бути у великих скупченнях людей, крім аеропорта”, – розповіла дружина хворого.

Як почувається?

У госпіталізованого підвищена температура 37,4 градуса, він має хороший апетит та сон, перебуває у стабільному й не важкому стані. Про це кореспонденту Укрінформу розповіли у Чернівецькій обласній клінічній лікарні, де перебуває хворий.

“Йому проводять патогенетичне та симптоматичне лікування. Тобто, при підвищеній температурі йому дають жарознижувальні ліки. Противірусні препарати він отримує, підключили сьогодні антибактеріальні препарати. Апетит і сон у пацієнта добрий. Станом на 14:00 температура тіла – 37,4 градуси”, – сказала завідувачка інфекційного відділення лікарні Валентина Мендреску.

В. о. генерального директора обласної лікарні Сергій Цинтар запевнив, що у медзакладі є необхідні ліки. Хворий перебуває у стабільному стані.

“На даний момент стан пацієнта стабільний, не є важкий. Він перебуває в ізольованому боксі. За ці дні, відколи він у нас, погіршення стану не спостерігаємо”, – сказав медик.

З ким контактував?

Ве інтерв’ю РБК-Україна головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що з інфікованим коронавірусом українцем могли контактувати до 10 осіб.

За словами Ляшка, процес чітко контролюється епідеміологами.

“Найближчий контакт – дружина, яка була разом з хворим. Вона знаходиться на самоізоляції в домашніх умовах”, – зазначив Ляшко.

На самоізоляцію помістили і митника, який оглядав автомобіль українця, хворого на коронавірус

Як інформує Нова митниця у фейсбуці, митник не має симптомів захворювання та знаходиться під наглядом лікарів.

“Інспектор митного поста “Порубне”, який здійснював огляд автомобіля українця, хворого на коронавірус, працював у рукавичках та масці і на сьогодні не має жодних симптомів захворювання”, – йдеться в повідомленні.

Проте задля мінімізації можливих ризиків посадовець перебуватиме в самоізоляції під наглядом лікарів протягом двох тижнів. За повідомленням пресслужби Чернівецького загону, “зміна прикордонників, які могли контактувати з хворим на коронавірус, теж перебуває під наглядом медиків”.

Що відбувається в Чернівцях?

Паніки через коронавірус у Чернівцях немає.

“Ми прикордонна область, люди, медики були готові. Перевіряють на кордоні на температуру, перевіряють опитувальними листами. Я не помітила паніки в місті”, – розповіла радіоведуча Лариса Сергеєва у коментарі “Радіо ТРЕК”.

При цьому, каже Лариса, люди, з якими вона намагалася говорити, самі для себе вирішили, що уникатимуть масових скупчень.

“В аптеках ажіотажу немає. Є дефіцит марлевих пов’язок, але запевняють, що в Чернівці вони їдуть. Лікарні приймати людей з коронавірусом та підозрою на коронавірус готові”, – додала Сергеєва.

При тому, що причин для паніки немає, у місті буде обмежено проведення громадських заходів.

Карантин у навчальних закладах поки що запроваджувати не будуть. Навчальний процес триває у тому ж режимі, що й до інформації про коронавірус у місті. Щоправда, у школах та дитсадках дещо посилено заходи безпеки. Один з таких заходів – класні керівники й вихователі повинні не допускати до навчання дітей з температурою і симптомами грипу, пише РБК-Україна.

До речі, дорослих жителів з симптомами грипу чи ГРВІ також просять сидіти вдома і не приходити на роботу.

Спеціальні мобільні групи, які оперативно були створені у місті, з 4 березня будуть ретельно контролювати процес дезінфекції і миття маршрутних автобусів та тролейбусів.

Мер Чернівців пообіцяв навіть не допустити на лінію жодну маршрутку чи тролейбус, якщо вони не будуть чистими та продезінфікованими.

На державному українсько-румунському кордоні ситуація наразі спокійна, а усі пропускні пункти працюють у звичайному режимі. При цьому прикордонники діють за встановленим алгоритмом перевірки громадян. Паніки у людей немає, навпаки – громадяни з розумінням ставляться до додаткових перевірок і вимірювання температури.

Начальник пресслужби прикордонного загону Сергій Бровко розповів, що працівники пропускних пунктів опитують людей щодо перебування у місцях зараження та про можливий контакт із інфікованими. У разі виявлення громадян із підозрою на зараження коронавірусом COVID-19 на території пропускних пунктів цілодобово працює швидка допомога. Також є ізоляційні приміщення.

Як писав КУРС, у мерії Івано-Франківська визначили, як місто буде протистояти коронавірусу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: