fbpx

Куріння та COVID-19: чому варто якомога швидше кинути курити

Здоров'я 15:57, 24.04, 2020

Як уберегтися від коронавірусу, відомо: тримати дистанцію, мити руки, не торкатися обличчя… І до цього переліку варто додати ще одну важливу пораду для тих, хто курить, – якомога швидше кинути.

Доведено, що куріння пошкоджує легені та ослаблює імунітет, тобто знижує здатність організму протистояти вірусу. Окрім того, курці частіше торкаються обличчя, беруть до рота сигарети, що також підвищує ризики зараження, наголошують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Куріння, у тому числі і пасивне, – один із основних факторів ризику неінфекційних захворювань (хвороб серцево-судинної системи, органів дихання, онкологічних захворювань та діабету). Саме у людей із цими захворюваннями, які все ж підхопили коронавірус, підвищені ризики ускладнень та смертності. Так, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, серед осіб, що померли від COVID-19 в Україні, понад 70% мали супутні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень.

За даними наявних на сьогодні досліджень можна сказати, що загалом у курців перебіг COVID-19 важчий порівняно з некурцями; вони у 2,4 рази мають більшу вірогідність у потребі інтенсивної терапії та вищий рівень смертності. Наприклад, серед китайських пацієнтів з діагнозом «пневмонія, пов’язана з COVID-19» 27% були курцями, а серед тих, хто перехворів без ускладнень, курцями були лише 3%. Таким чином, куріння було найбільш вагомим фактором ризику серед обстежених. Окрім того, куріння може знижувати ефективність і затягувати процес лікування та реабілітації.

Варто наголосити на тому, що куріння електронних сигарет та систем для нагрівання тютюну (iQOS, Glo) також уражає легені та ослаблює імунітет, а відтак зменшує шанси на легкий перебіг хвороби та швидке одужання. Тому курити ці пристрої теж небезпечно і не варто.

У жодному разі не варто курити кальяни, особливо в компаніях, оскільки це не лише шкодить організму, але також суттєво збільшує ризики отримати COVID-19.

Центр громадського здоров’я МОЗ України наголошує, що відмова від куріння – один із способів захисту від COVID-19, тому закликає усіх курців кинути курити якомога швидше.

  • Після відмови від куріння організм досить швидко починає відновлюватися, зокрема покращується робота серцево-судинної та дихальної систем. Це може зменшити шанси заразитися COVID-19, а також полегшити перебіг хвороби та зменшити ризики ускладнень у випадку, якщо ви все ж захворієте.
  • Відмова від куріння у період карантину має низку переваг, і не лише для здоров’я. Це також гарний спосіб потурбуватися про рідних і близьких, які змушені більше страждати від тютюнового диму, адже перебувають в одному приміщенні з курцем. А ще – заощадити кошти та витрати їх не на сигарети, а на щось корисне та приємне.
  • Кинути курити під час карантину може бути простіше, оскільки зникає «соціальний» фактор впливу – немає перекурів з колегами та друзями, необхідності закурити в процесі очікування транспорту тощо.
  • Якщо вам потрібна допомога у відмові від куріння, зверніться до сімейного лікаря. Також можна відвідати професійний сайт, присвячений відмові від куріння, розроблений за підтримки ВООЗ та МОЗ України.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: