fbpx

Лікарі врятували прикарпатця з четвертою стадією раку

Здоров'я 17:58, 19.02, 2024

Панові Ярославу 63 роки. До Львівського онкоцентру чоловік приїхав з Івано-Франківщини у 2021 році.

«У мене почав боліти шлунок, я відчував себе погано. Я так терпів, напевно, місяць, а потім вирішив звернутись до лікарів», – пригадав пан Ярослав.

Чоловіка скерували до відділення абдомінальної хірургії. Тут у нього діагностували рак шлунка у IV стадії з метастазами у регіональні лімфатичні вузли та одним метастазом в легені, розповіли у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі.

«Ще 10 років тому у такій ситуації лікарі б не могли запропонувати пацієнту ефективного лікування. Та зараз ситуація змінилась. У випадку, коли є не більше трьох метастазів і всі вони є в межах одної анатомічної ділянки, так звана олігометастатична хвороба, лікування пацієнта може бути ефективним», – пояснив завідувач відділення абдомінальної хірургії Мирон Огорчак.

Лікар розповів, що рятувати пана Ярослава взялась велика інтердисциплінарна команда фахівців онкоцентру. Спочатку чоловік отримав 4 цикли неоадʹювантної хіміотерапії, після якої пухлина шлунка в чоловіка зменшилась більше ніж на 50%. Після цього завідувач торакального відділення Ігор Гіпп зі своїми колегами видалив частку метастатично ураженої легені. Пізніше у відділенні абдомінальної хірургії бригада хірургів (Мирон Огорчак, Віктор Сафіян та Петро Гиря) видалили чоловікові шлунок та всі регіональні лімфатичні вузли. А далі, аби не дати шансу хворобі, чоловік отримав ще 4 цикли післяопераційної хіміотерапії.

Загалом комбіноване лікування пана Ярослава зайняло приблизно пів року. І вже більш ніж 2 роки чоловік живе повноцінним життям.

«Я живу так, як і жив, у мене немає ніяких особливих обмежень ні в плані харчування, ні загалом. Я активний, працюю і – головне – живу. Я дуже дякую лікарям, які мене врятували. Вони, можна сказати, витягнули мене з того світу», – подякував Ярослав.

Як живеться в «Опришівській слободі»

Про плюси, мінуси, підводні камені ЖК розповідає франківець Сергій Шрам

Опришівська слобода: як там живеться

Кожні пів року пацієнт проходить контрольні обстеження, аби бути впевненим, що хвороба не повернулась.

Пан Ярослав закликав усіх людей не терпіти біль та відповідально ставитись до свого здоров’я. Чоловік переконаний: якби проходив медичні обстеження, йому б не довелось відбути такого складного лікування. Тому просить усіх людей не чекати, поки біль мине самостійно, а відразу звертатись до лікарів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: