fbpx

Літня пневмонія: пульмонолог Франківської ЦМКЛ означила симптоми

Здоров'я 17:47, 07.07, 2023

Літня пневмонія – не менш часте явище, аніж зимова. Окрім інфекцій, причинами її виникнення є різкий перепад температур через кондиціонери, холодну воду і навіть морозиво.

Про особливості літнього запалення легенів розповіли на сторінці Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні у фейсбуці. Лікар-пульмонолог Тетяна Ізбенко називає такі симптоми пневмонії:

  • у хворого з’являється кашель. При вірусних інфекціях він буде сухий. У випадку бактеріальної пневмонії спостерігатиметься виділення великої кількості мокроти.
  • температура (37,5 або більше).
  • задишка. Нормальні показники сатурації мають бути вище 95. Якщо показник 92, то є потреба в госпіталізації.
  • виражена загальна слабкість.

«Щоб визначитись, чи є задишка, можна провести такий звичайний тест – піднявшись на 3 поверх, людина не має задихатись», – говорить лікар-пульмонолог Тетяна Ізбенко.

Також може бути виділення у великій кількості мокротиння. Спостерігається біль у грудній клітці, оскільки уражена і задіяна плевра, тому наявні болі при диханні.

«Людина нічого не робила, але відчуває постійну втому і слабкість. Наявна виражена безпричинна пітливість уночі», – говорить лікар.

Найпоширеніша причина літніх пневмоній – включання кондиціонера в жарку погоду.

«Запалення виникає тому, що йде різкий перепад температури. Коли ми заходимо з гарячого повітря в холодне приміщення, то звужуються судини, піт швидко охолоджується, втрачається людиною тепло, знижується імунітет, бактерії активізуються, провокуючи розвиток хвороб. Людина охолоджується швидко, не відчуваючи цього. Через спеку також знижуються захисні сили і організм стає вразливим перед інфекціями та вірусами», – пояснює пульмонолог Тетяна Ізбенко.

Тому режим температурний в кондиціонері слід виставляти не з різницею – 10-12 градусів, а 3-4 від температури повітря на вулиці. Не варто стояти або сидіти в зоні прямого потоку холодного повітря.

Із запиптаннями чи на консультацію/обстеження до лікаря-пульмонолога Тетяни Ізбенко слід телефонувати у контакт-центр консультативної поліклініки ЦМКЛ +38 095 103 10 30 та +38 067 099 91 11.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: