fbpx

Львівські медики врятували немовля із Прикарпаття з важкою патологією нирок

Здоров'я 13:04, 15.07, 2022

У Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові маленьку Олександру з Івано-Франківщини доставила бригада швидкої медичної допомоги на п’яту добу після народження. Дівчинка була у критичному стані через множинні вади розвитку, потребувала допоміжної штучної вентиляції легень та негайного початку нирковозамісної терапії, розповідають на сторінці медзакладу.

«На третю добу перебування у відділенні інтенсивної терапії розпочато перитонеальний діаліз, щоб врятувати життя дитини», – розповідає Іванна Андрейчук, реаніматолог-анестезіолог лікарні.

Команда лікарів Центру уже понад два місяці опікується маленькою Сашею. Зараз дівчинка отримує комплексну терапію у педіатричному відділенні. Малеча дихає самостійно, функція нирок підтримується за допомогою автоматизованого перитонеального діалізу.

Зі слів медиків, попри позитивну динаміку у маленької пацієнтки попереду тривале лікування. Для повноцінного життя у майбутньому дівчинка потребуватиме трансплантації нирки. Батьки уже виявили готовність стати донорами для донечки. Але для цього Саша повинна ще набратись сил. До того часу дівчинка потребуватиме нирковозамісної терапії – мама Олександри швидко освоїла основні навички роботи з апаратом для перитонеального діалізу, щоб мати змогу самостійно проводити процедуру вдома.

Про складну патологію нирок у дитини мама дізналась на плановому УЗД під час вагітності. Проте родина, у якій уже є двоє старших дітей, не злякалась. Вирішили народжувати і боротись за здоров’я наймолодшої дитини.

«Лікарі Центру не давали жодних прогнозів, проте робили усе можливе і неможливе для порятунку моєї Саші. Іванна Петрівна – то лікар від Бога. Низький уклін їй та всім медикам за врятоване життя донечки», – крізь сльози говорить мама Оксана.

А тим часом на її руках вовтузиться маленька Саша. Дівчинка напрочуд активна, «агукає» і всміхається. Вдома на дівчинку з нетерпінням чекають рідні: тато, 17-річна сестричка і 16-річний братик. Мама сподівається, що незабаром дівчинку випишуть додому, але перед цим обов’язково, за порадою лікарів Центру, планує зробити перші щеплення, для захисту малечі від небезпечних інфекцій і довіряє нашим фахівцям.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: