fbpx

Медики Франківської ЦМКЛ навчилися в Румунії, як зробити лікарню без інфекцій

Здоров'я 15:42, 27.05, 2021

У Франківську підсумували медичний проєкт з румунським містом Сігет-Мармацієй, в рамках якого Центральна міська клінічна лікарня стала “лікарнею без інфекцій”.

“Лікарні без інфекцій” – проєкт, спрямований на зменшення епідеміологічної небезпеки в містах Івано-Франківськ та Сігет-Мармацієй (Румунія). Його мета – впровадити ефективну профілактику інфекцій, модернізувати відділення патології інфекційних захворювань у Центральній міській клінічній лікарні та місті-партнері. А також вдосконалити знання та навички медичного персоналу, пов’язаного із інфекційними захворюваннями.

Медики Франківської ЦМКЛ навчилися в Румунії, як зробити лікарню без інфекцій 1
Лабораторія, яку придбали в рамках програми

Проєкт здійснюється через Спільну операційну програму Румунія – Україна 2014 – 2020 роки, що фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі. Завдяки ньому для ЦМКЛ придбали 9 одиниць медичного обладнання.

Медики Франківської ЦМКЛ навчилися в Румунії, як зробити лікарню без інфекцій 2
Медичне обладнання

48 спеціалістів-медиків з Івано-Франківська отримали додаткові знання на організованих в рамках проекту тренінгів.

Керівник Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк розповідає, що активна робота над проєктом тривала 3 роки.

«Це гарний приклад транскордонної співпраці між двома клініками, двома країнами. Незважаючи на пандемію, ми змогли якісно завершити 2 проєкти. І закупити дихальне обладнання, мікроскопи, лабораторію. Та провести навчання персоналу, як з ними працювати. А також як мінімізувати ризик наших людей заразитися будь-якими інфекційними хворобами у лікувальних закладах», – говорить лікар.

Медики Франківської ЦМКЛ навчилися в Румунії, як зробити лікарню без інфекцій 3

Було три основних напрямки, у яких працювали команди:

  • Покращення матеріального забезпечення лікарень у напрямку боротьби з інфекціями.
  • Воркшопи для працівників, щоб покращити їх навички.
  • Інформаційна діяльність для населення про резистентність до антибіотиків. За останні 30 років більшість смертей спричинені діяльністю резистентних інфекцій. Неконтрольоване споживання антибіотиків може призвести до незворотних наслідків.

«Коли три роки тому ми починали працювати над проєктами, то побачили спільні речі. І в процесі реалізації проєкту ми змогли розвинути реальне партнерство і йти до вирішення проблем, важливих для обох сторін», – розповіла представниця проєктної групи Муніципальної лікарні Сігету-Мармацієй Моніка Дано.

Медики Франківської ЦМКЛ навчилися в Румунії, як зробити лікарню без інфекцій 4
Підсумкова зустріч сторін у Франківську

Франківськ реалізує в 2021 році більше як 10 проєктів разом з румунськими містами-партнерами, інформує пресслужба мерії.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: