fbpx

Медики ІФНМУ вивчають військовий досвід лікарів Ізраїлю

Здоров'я 10:39, 23.04, 2022

В ІФНМУ відбулася онлайн-зустріч викладачів та інтернів з ізраїльськими медиками. Говорили про порятунок поранених в умовах бойових дій.

Навчання організували за підтримки Товариства українців в Ізраїлі та громадської організації Nova Ukraine, повідомляє пресслужба університету.

«На передовій спеціалізація лікаря не відіграє вирішальної ролі. Кожен медик повинен робити все, аби врятувати людське життя», — кажуть хірурги з досвідом порятунку важких поранених.

Ситуативна задача: поранений у шоковому стані. Які ліки вводять медики при масовому поступленні військових у госпіталь, — розповідають ізраїльські лікарі своїм українським колегам. На зв’язку з франківськими травматологами, анестезіологами та хірургами були фахівці з досвідом надання медичної допомоги в умовах ізраїльських конфліктів та воєн, серед яких анестезіолог та спеціаліст з питань екстреної медицини Ілля Чорний, анестезіологи Генадій Смирнов та Надія Слуцька, професор загальної хірургії Борис Кірштейн, ортопед Судья Дан. Обговорювали також протоколи масового переливання крові, антикоагулянту терапію, бойові черепно-мозкові травми тощо.

Травматологи вишу цікавилися засобами іммобілізації кінцівок на полі бою, прийомами фіксації вже в клініці, чи звичною є практика реампутації.

Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Іван Тітов запитував про надання допомоги внаслідок хімічних уражень. Як розповіли лектори, в усіх госпіталях Ізраїлю є протихімічна служба і проводяться постійні тематичні навчання. Люди в домівках мають спеціальні маски та протигази, а з 1995 року в кожному домі є спеціальні аптечки з чіткими інструкціями та облаштовані спеціальні кімнати для безпеки в разі хімічних атак.

Майбутній анестезіолог, інтерн Оле Рубашний каже, що такі навчання від закордонних фахівців корисні та важливі, адже обговорення клінічних випадків розвиває клінічне мислення. «У лекторів чималий досвід діагностики та лікування певних клінічних випадків, тож хотілося би ще послухати схожі лекції», — зазначає Олег.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: