fbpx

Медики обласної лікарні завершили навчальний курс "Трансплантація нирки та підшлункової залози"

Здоров'я 17:04, 30.11, 2021

Група фахівців Івано-Франківської обласної клінічної лікарні отримала сертифікати про завершенння навчального курсу «Трансплантація нирки та підшлункової залози». Тематичне вдосконалення організувала кафедра хірургії та трансплантології факультету післядипломної освіти Львівського медичного університету ім. Данила Галицького.

У семінарах взяли участь лікарі, що впроваджують напрямок трансплантології на Прикарпатті. Під час двотижневого навчання йшлося про пересадку легеней, серця, підшлункової залози як окремо, так і разом з ниркою, повідомляє пресслужба лікарні.

«Для мене була цікава лекція про роботу транспланткоординаторів, а також про різні методи пересадки», — зазначила одна з учасниць, анатестезіологиня і танспланткоординатор лікарні Лілія Шевага.

Йшлося також про протоколи лікування і нюанси ведення пацієнтів після трансплантації.

«Велике значення для функції трансплантованого органу має підготовка реципієнта до операції, його подальше лікування у післяопераційний період, — говорить нефрологиня Зоряна Коцька. — Тут потрібен індивідуальний підхід, враховуючи рівні імуносупресивних препаратів в крові та супутню патологію пацієнта. Ця інформація для мене була особливо цінною».

Завідувач відділення урології Олег Сандурський разом з іншими учасниками відзначили високий рівень підготовки курсів. Завідувач Центру нефрології Олег Легун акцентував на важливості того, що у навчанні взяли участь лікарі різних спеціальностей, які командно працюють у напрямку трансплантології, і що такі навчання є кроком до професійності та результативності у все ще новому для української медицини напрямку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: