fbpx

Медики підтвердили дифтерію у вакцинованого мешканця Тернопільщини

Здоров'я 17:48, 26.10, 2019

В Тернопільській області у 47-річного чоловіка підтверджено випадок дифтерії.

Про це 26 жовтня повідомляє Центр громадського здоров’я України.

У повідомленні зазначається, що хворий проживає на межі Тернопільської та Хмельницької областей, по допомогу звернувся до лікаря на Тернопільщині, з яким уклав декларацію. За даними МОЗ, чоловік контактував з трьома особами, в т. ч. з однією дитиною.

За місцем проживання пацієнта 21 жовтня проведено дезінфекцію. Відповідно до повідомлення, чоловік щепився від дифтерії у 2017 році, втім даних щодо наявності попередніх обов’язкових 8 щеплень за віком немає.

«Щеплення від дифтерії формує антитоксичний імунітет, що захищає від важкого перебігу хвороби. Вакцинація 2017 року сформувала достатній рівень антитоксичного імунітету, що не дав розвинутися важким ускладненням», – зазначили у відомстві.

У Центрі громадського здоров’я та МОЗ України зауважили, що щеплення від дифтерії рекомендовано Календарем профілактичних щеплень дітям та дорослим кожні 10 років після 16-річного віку.

Раніше випадки зараження дифтерією були зафіксовані на Хмельниччині, у Києві та на Закарпатті.

Дифтерія — небезпечна інфекція, що загрожує смертельними наслідками та важкими ускладненнями. При важких формах дифтерії можуть виникати порушення роботи нервової системи у вигляді паралічу м’якого піднебіння або дихальних шляхів, що може призвести до задухи. Також наслідком хвороби може стати ураження серцевого м’яза — міокардит.

За статистикою, приблизно кожен десятий інфікований помирає. Своєчасне введення сироватки може врятувати життя, при цьому все одно залишається ризик смерті.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: