fbpx

Методи швидкого загоєння і відновлення шкіри після опіків

Здоров'я 10:04, 18.09, 2019

За оцінками ВООЗ, опік – одна з найбільш поширених травм. Ступінь тяжкості їх різна, але навіть легкі опіки стають проблемою. Вони болять, сверблять і вимагають часу, щоб шкіра повністю відновилася. Регенерація епідермісу багато в чому залежить від правильної обробки рани і догляду за травмованим місцем.

Лікування після опіків

Опіки бувають різної природи. Залежно від цього допомога при їх появі відрізняється.

  1. Термічні опіки. Травми від торкання до гарячого предмета, рідини, розпеченого електроприладу. Насамперед потрібно прибрати джерело тепла, рану промити кип’яченою водою, обробити антисептиком і ранозагоювальним засобом. Краще вибрати препарат, який не подразнює травмованої шкіри. Наприклад, в спреї Бепантен інструкція вказує наявність хлоргексидину як додаткового компонента. Це дієвий антисептик, який не пече.
  2. Електротравма. При отриманні травми струмом слід звернутися до лікаря, навіть якщо немає очевидних пошкоджень. Невелику рану відразу обробляють антисептиком і змащують кремом для прискореного загоєння.
  3. Хімічні опіки. При таких травмах використовують нейтралізатори. Опіки від кислоти не можна промивати водою! Можна скористатися содовим або мильним розчином. Після огляду лікаря лікування продовжують у домашніх умовах.

Якщо потерпілий непритомніє, вражено велику ділянку шкіри, виникають великі пухирі з рідиною, лікування вимагає не тільки присутності лікаря, але і звернення до швидкої допомоги.

Відновлення шкіри після опіку

Дрібні побутові опіки проходять самостійно через 5-6 днів. Якщо травма супроводжується пухирем з рідиною, відновлення вимагає більше часу. Найважливіше в процесі лікування видалити інфекцію і допомогти шкірі регенерувати. Універсальний препарат Бепантен® Спрей діє відразу в двох напрямках:

  • знезаражує рану за допомогою хлоргексидину;
  • підтримує природне оновлення шкірного покриву, завдяки декспантенолу провітамін В5 проникає у внутрішні шари і допомагає загоєнню.

Рубці і шрами після опіків

Рубці і шрами коректують декількома способами. Один з них лазерне шліфування. Метод ефективний, але трохи болючий. Після кожної процедури утворюється нова ранка, яка проходить протягом 2 тижнів. У цей час можна також використовувати Бепантен для прискореного загоєння шкіри.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: