fbpx

Мода і цистит: у чому зв’язок? Пояснює уролог «Оксфорд Медікал»

Здоров'я 18:03, 18.12, 2020
НА ФОТО: Михайло Перекліта - уролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

З настанням холодної пори традиційно різко зросла кількість звернень до лікарів із загостреннями старих болячок: артриту, аднекситу, пієлонефриту… Далеко не останню позицію у списку таких хвороб займає цистит. У чому зв’язок циститу й сучасної моди та як запобігти недузі, пояснює лікар-уролог медичного центру «Оксфорд Медікал» Михайло Перекліта.

Цистит: причини його появи та симптоми

Люди, для яких «цистит» не порожнє слово, з жахом згадують його симптоми. Ніби просте і поширене захворювання, але його симптоматика є просто нестерпною.

Цистит – це запальне ураження слизової оболонки сечового міхура, обумовлене проникненням інфекції. Інфекційним чинником зазвичай виступає умовно-патогенна флора: кишкова паличка, стрептококи, стафілококи та ін.

Сприятливими факторами для циститу є імунні порушення, авітаміноз, переохолодження, проблеми з гігієною сечостатевих органів, супутні гінекологічні патології. До речі, за статистикою, відношення жінок до чоловіків, які мають в анамнезі цистит, складає 9:1. Чим це обумовлено? Причина полягає в особливостях будови сечівника – головних вхідних воріт інфекції з зовнішнього середовища. У чоловіків сечівник є вузьким і довгим, тому бактерія не завжди може проникнути до сечового міхура. У жінок ситуація значно гірша: оскільки сечівник короткий і значно ширший, то бактерії майже не мають перешкод на шляху до сечового міхура і активно ведуть там свою життєдіяльність.

Симптомами циститу є:

  • частий і неймовірно болючий сечопуск дрібними порціями;
  •  біль внизу живота;
  •  підвищення температури тіла;
  •  загальне недомагання;
  •  нетримання сечі;
  •  поява крові у сечі.

Як переохолодження впливає на розвиток циститу

Вважати, що цистит виник виключно через переохолодження – абсурд, адже захворювання в обов’язковому порядку повинне бути підкріплене інфекційним чинником. Але! Переохолодження сприяє зниженню загальної опірності організму людини, в тому числі опірності сечостатевої системи до умовно-патогенної флори. Тому період холоду є важливим етіопатогенетичним чинником циститу.

Люди, які страждають на хронічний цистит, відмічають, що у випадках переохолодження – як загального, так і місцевого (поперек, ноги, таз) – симптоми циститу виникають вже на наступний день.

Чіткий зв’язок із переохолодженням має сучасна мода на підкочування штанців та короткі пуховики, мініспідниці та взуття, що пропускає вологу. Список можна продовжувати вічно.

Як вберегти себе і при цьому залишатися модним

Чесно кажучи, серед свідомого населення мода поступово проходить процес реформації. Враховуючи актуальність здоров’я та здорового способу життя, сучасні бренди та фабрики массмаркету вирішили не ставити своїх споживачів перед вибором: здоров’я чи стиль. Тому на сьогоднішній день ми можемо сміливо сказати, що бути здоровим – стильно!

Альтернативу «підкатам» складають теплі високі шкарпетки із цікавим принтом, на зміну коротким непрактичним курткам – довгі пальто та пуховики, які зовні нагадують велику теплу ковдру. Вибір  сучасного взуття дозволяє поєднати зручність, якість і стиль.

Навіть блогери починають подавати правильний приклад молоді, активно пропагуючи термобілизну. Сучасна термобілизна зовсім не псує вигляд фігури під одягом і не приносить змалку знайомих нам ефектів поколювання, свербіння, дискомфорту. Тому давайте разом руйнувати стереотип про моду – одягайтеся тепло і зустрічайте новорічні свята без циститу!

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або+380503777299

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: