fbpx

Moderna у вересні розпочне випробування вакцини від ВІЛ

Здоров'я 15:44, 22.08, 2021

мРНК-вакцини добре зарекомендували себе у боротьбі з коронавірусом, тепер розробники хочуть випробувати їх проти іншими хвороб.

Американська фармкомпанія Moderna розробила вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Наразі там планують почати перший етап клінічних випробувань препаратів. Очікується, що дослідження розпочнеться у вересні 2021 року.

Так, Moderna планує провести перший етап клінічних випробувань ㅡ рандомізоване відкрите дослідження серед неінфікованих дорослих людей, які мають добрий загальний стан здоров’я. Під час дослідження оцінюватимуть безпеку препаратів мРНК-1644 та мРНК-1644v2-Core.

Про це йдеться на порталі Національної бібліотеки США з медицини щодо клінічних випробувань, повідомляє Громадське.

Як зазначається на сайті, фармкомпанія набирає 56 учасників дослідження віком від 18 до 50 років. Орієнтовна дата початку дослідження ㅡ 19 вересня 2021 року, а кінець ㅡ 1 травня 2023 року.

Основний кандидат на вакцину проти ВІЛ ㅡ мРНК-1644 ㅡ працюватиме так само, які і вакцина Moderna проти коронавірусу. У її основі ㅡ технологія з молекулою матричної РНК, у якій записана інформація про антиген, який є збудником хвороби. Наразі технологію мРНК-вакцин проти COVID-19 використовують Moderna та Pfizer/BioNTech. Хоч ця технологія розробляється вже впродовж кількох десятиліть, до пандемії COVID-19 її ніколи не застосовували в жодній схваленій вакцині.

Гендиректор Moderna Стефан Бенсель заявив, що саме успіх мРНК-вакцини проти коронавірусу спонукав компанію продовжити програми з дослідження профілактичних вакцин.

«Ми оголошуємо про три нові програми вакцинації, що стосуються сезонного грипу, ВІЛ та вірусу Ніпах. Деякі з них оминули традиційні зусилля щодо вакцинування, і всі вони, на нашу думку, можуть бути вирішені за допомогою нашої технології мРНК», – цитує Бенселя Clinical Trials Arena.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: