fbpx

МОЗ рекомендує призупинити планові операції та планову госпіталізацію в областях

Здоров'я 14:50, 07.12, 2022

У зв’язку з систематичними масованими обстрілами росіян Міністерство охорони здоров’я України рекомендує обласним військовим адміністраціям розглянути питання щодо призупинення планових операцій.

Таке рішення прийняли у межах підготовки системи охорони здоров’я до можливого додаткового навантаження, пов’язаного із ймовірним знеструмленням, йдеться на сайті МОЗ.

Тимчасово призупиняються планові операції (ті, що не потребують негайного втручання, оскільки немає загрози для життя чи значного погіршення здоров’я пацієнта) та планова госпіталізація до закладів охорони здоров’я.

Вони будуть проведені при стабілізації ситуації з енергопостачанням й, відповідно, можливістю забезпечити необхідною медичною допомогою на належному рівні більшу кількість пацієнтів.

Попри можливі загрози знеструмлення вся невідкладна медична допомога надаватиметься пацієнтам у повному обсязі.

Екстрені втручання (що здійснюються негайно або протягом кількох годин, оскільки затримка проведення загрожує життю пацієнта) та термінові операції (виконання може здійснюватись у межах доби) проводитимуться в належні терміни.

У МОЗ зазначають, що можливе зменшення пацієнтів не вплине на оплату за договором із НСЗУ. Адже в наступному році на 6 місяців передбачено оплату за так званим глобальним бюджетом — лікарня стабільно отримуватиме частину коштів за договором, незалежно від того, скільки пацієнтів вона пролікувала.

Також МОЗ наголошує, що рішення щодо плановості або ургентності операції може ухвалювати виключно лікар.

Через загрозу блекауту Міністерство охорони здоров’я вже розробило для медзакладів алгоритм дій із підготовки й реагування на можливе припинення енерго-, водо- та теплопостачання, у тому числі — забезпечення необхідної допомоги пацієнтам у невідкладних станах.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: