fbpx

На Долинщині зафіксовано 5 випадків захворювання на вітрянку

Здоров'я 13:05, 18.10, 2022

Про це повідомляє відділ інформаційної політики та зв’язків з громадськістю Долинської міської ради.

Вітряна віспа (вітрянка) – це вірусне інфекційне захворювання, викликане вірусом Varicella–zoster (герпес, вірус людини – 3, що може бути причиною оперізувального герпесу).

Перші симптоми захворювання – підняття температури, загальне нездужання, свербляче висипання з невеликими наповненими рідиною бульбашками.

Механізм передачі повітряно-крапельний і вражає переважно дітей, а також через безпосередній контакт чи плаценту. Інкубаційний період – це час від контакту з хворим до розвитку клінічної картини – становить10 – 21 день, в середньому до 14 днів.

Лікар-епідеміолог Долинського відділу Руслана Соловій зазначає, що особливу небезпеку захворювання становить для дорослих з хронічними захворюваннями, а також жінок, які хворіли перед пологами.

При перших симптомах захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою. У разі виявлення хворого на вітряну віспу необхідно його ізолювати вдома до 5-го дня з моменту появи останнього елементу висипу, а за контактними особами встановити спостереження із щоденним вимірюванням температури .

В осередку інфекції потрібно проводити вологе прибирання та часте провітрювання приміщень.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: