fbpx

На першому місці – рак шкіри: медики закликають франківців обстежуватися регулярно

Здоров'я 12:22, 07.02, 2020

Минулого року у майже 800 франківців діагностували рак. Медики закликають іванофранківців щорічно обстежуватися, аби запобігати онкозахворюванням.

Про це йшлося 7 лютого на пресконференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з раком, пише Галка

За словами начальниці управління охорони здоров’я франківської міськради Марії Бойко, за минулий рік 784 франківцям вперше поставили діагноз – рак.

«У 2018 році таких пацієнтів було в місті 797. Є маленьке зниження цього показника, але це може бути просто ситуативно. У Франківську різні медзаклади – комунальні та приватні – співпрацюють між собою, щоб викликати у наших громадян розуміння цієї проблеми. А також – розуміння того, що з раком можна боротися», – каже Бойко.

Лікар-мамолог Прикарпатського клінічного онкологічного центру Аліна Андріїв зауважила – єдиною можливою профілактикою може бути раннє виявлення хвороби, яке має базуватися на профілактичних оглядах.

«Важливо пояснити людям, що боятися слід не діагностики, а хвороби. Особливо тієї, котра виявлена на пізніх стадіях. Наразі Україна забезпечена сучасними методами лікування, тому якщо виявити хворобу на ранній стадії, то можна ще довго та якісно жити. За статистикою у 97-98% таких пацієнтів простежується повна ремісія», – каже Андріїв.

Завідувач диспансерним відділом Прикарпатського клінічного онкоцентру Ігор Закала зазначив, що з кожним роком захворюваність і смертність від раку збільшується у всьому світі.

«Наразі смертність від онкозахворювань посідає друге місце після смертності від серцево-судинних хвороб. Станом на 1 січня 2020 року на обліку на Прикарпатті є 28 190 хворих, з них 6490 жителів обласного центру», – каже Закала.

Начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко закликала усіх франківців хоча б один раз на рік виділити кілька днів, щоб повністю обстежитися.

Крім того, медики підготували відеоролик, яким хочуть донести до мешканців, що профілактика та життя – це основне.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: