fbpx

На Прикарпатті цього року зареєстрували 15 випадків лептоспірозу

Здоров'я 21:01, 22.10, 2019

В Івано-Франківській області за 9 місяців 2019 року зареєстровано 15  випадків лептоспірозу проти 12 у 2018. Цього року був один летальний випадок від цієї хвороби.

Найбільшу кількість випадків захворювання на лептоспіроз було виявлено в Галицькому районі – 3 випадки. По 2 випадки зареєстровано в Городенківському, Косівському та Надвірнянському районах. В Долинському, Рожнятівському, Снятинському, Тисменицькому, Тлумацькому районах та в м. Яремче протягом року фіксувалось по одному випадку. Не зареєстровано  лептоспіроз в Богородчанському, Верховинському, Калуському, Коломийському, Рогатинському районах, в Івано-Франківську та Болехові.

За результатами епідеміологічних розслідувань встановлено, що хворіють переважно чоловіки (73,4%), пенсіонери (46,7%), основним джерелом інфекції (80,7%) були мишовидні гризуни. 73,4 % випадків захворювань пов’язані з порушенням гігієни при догляді за тваринами, виконанні господарських робіт в приміщеннях, які заселені мишовидними гризунами.

Майже 13,3% випадків пов’язані з вживанням їжі, яка містить виділення  гризунів. 

Пік росту захворюваності припадає на серпень (купальний сезон та сільськогосподарські роботи).

В 77,8% випадків захворювання перебігало у важкій формі.  

Лептоспіроз – це гостра інфекційна хвороба, збудником якої геномовид Leptospira interrogans sensu lato, роду Leptospira. Без лікування захворювання може спричинити ураження нирок та печінки, розвиток менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть призвести до смерті.

Джерелами інфекції є різні тварини, зокрема гризуни: лісова миша, полівка, водяні щури, землерийки, щури, їжаки, бродячі та домашні собаки, свині, велика рогата худоба та інші. Лептоспіри виділяються з сечею та потрапляють на харчі та у воду.

У тіло людини бактерія може потрапити під час купання в зараженій водоймі, наприклад, якщо на березі живуть щурі. Також при контакті з хворими тваринами або після вживання зараженої їжі.

Небезпечна бактерія може проникати в тіло людини через тріщини, порізи або рани на шкірі або через слизові оболонки (очі, ніс, рот). Кров розносить лептоспіри по всьому організму, і вони осідають в різних органах і тканинах.

Інкубаційний період лептоспірозу становить від 1 до 20 діб. Початок хвороби переважно гострий. Це пов’язано із сильним надходженням лептоспір і їхніх токсинів у кров.

В інфікованої людини раптово підвищується температура тіла до 39-40 °С, з’являється сильний озноб, біль в м’язах і суглобах, головний біль, загальна слабкість, нудота і блювота, поганий апетит, спрага. У деяких випадках з’являється висип, діарея, кашель. Висока температура тримається кілька днів, а потім знижується. Проте зниження температури тіла не гарантує поліпшення стану.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: