fbpx

На що витрачаються хворі з коронавірусом у лікарні: пояснює Франківська ЦМКЛ

Здоров'я 19:30, 20.02, 2021

В Івано-Франківській ЦМКЛ дали роз’яснення з приводу безкоштовних та платних послуг при госпіталізації хворих із коронавірусом та пневмоніями.

Оскільки виникають труднощі та непорозуміння через визначення безкоштовних та платних послуг, пояснює адміністрація лікарні на офіційній сторінці у фейсбуці.

Отже, підстава для отримання безкоштовної медичної допомоги – це Програма медичних гарантій, яка визначає перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Медичні послуги та лікарські засоби, що не включені до програм медичних гарантій, не підлягають оплаті за рахунок бюджету.

Відтак заклади охорони здоров’я встановлюють плату за послуги з медичного обслуговування, що надаються поза договорами про медичне обслуговування населення (відповідно до програми медичних гарантій).

При діагностуванні COVID-19 з позитивним ПЛР лікування проводиться для пацієнта безкоштовно.

У випадку необхідності лікувати супутні патології або потреби в ліках, що не входять до національного переліку, – такі медикаменти закуповуються за кошти пацієнта.

При лікуванні пневмоній при від’ємному ПЛР медикаментозне забезпечення здійснюється за загальним терапевтичним пакетом (4,5 тис. грн). В нього входить КТ, киснева підтримка, лабораторні дослідження, медикаменти при невідкладних станах.

Отже, медична допомога, яка надається пацієнтам поза підставами, визначеними у договорах, не включена до програми медичних гарантій і не підлягає оплаті за рахунок бюджетних коштів (ст. 4 п. 3 ЗУ “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”).

Вартість лікування пацієнта з COVID-19: офіційні джерела

За словами начальника відділу «Прес-служба» Національної служби здоров’я Лілії Гудзь, вартість лікування пацієнта з коронавірусом обходиться близько 20 тис. грн, а якщо хворий знаходиться на інтенсивної терапії, ця сума може збільшитися до 40 тис. грн.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, лікування одного пацієнта з важкою формою коронавірусу в Україні коштує від 45 тис. грн.

Що можна отримати безкоштовно

Як інформує Національна служба здоров’я (НСЗУ), пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 отримує безоплатно первинну медичну, амбулаторно-поліклінічну допомогу, екстрену медичну допомогу у разі тяжкого стану та стаціонарну медичну допомогу. 

Пацієнти з підозрою на COVID-19 можуть пройти безоплатно тестування у свого сімейного лікаря та отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання на COVID-19.

До центру надання первинної медичної допомоги пацієнт з підозрою на COVID-19 може звернутися і без декларації. У разі необхідності він отримає консультацію лікаря, а також тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Однак для подальшого отримання повного обсягу медичних послуг первинної медичної допомоги треба укласти декларацію з лікарем. 

Якщо у пацієнта розвивається тяжкий стан, слід викликати швидку медичну допомогу. Якщо є потреба, такого пацієнта транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції.

До безоплатного пакету послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію за необхідності; медикаментозну терапію та знеболення за потреби тощо. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. 

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: