fbpx

"Найважче попереду", - глава МОЗ закликав сповільнити поширення COVID 19

Здоров'я 20:11, 20.03, 2020

Звернення щодо подальшого розвитку ситуації із поширенням коронавірусної інфекції COVID 19 в Україні оприлюднив міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець.

“Коронавірусна хвороба вже шириться Україною. Щодня ми отримуємо результати лабораторних тестів з новими підтвердженими випадками і, на жаль, поки що їх ставатиме більше”, – зазначив він.

І хоч поки що українська статистика менша, ніж у багатьох європейських країнах, але сподіватися на те, що вірус обійде Україну стороною, хибно.

“Найважче попереду. Вірус буде ширитися”, – зазначив міністр.

“Ми бачимо, що у випадку розвитку найгірших сценаріїв система охорони здоров’я розвинутих європейських країн не витримує навантаження. Попри те, що у нас є багато талановитих професійних лікарів, сама недореформована медична система України значно слабша за європейські, і нам буде значно важче прийняти потужний удар, якого може завдати коронавірус при найгіршому сценарії. Але ми ще можемо не допустити цього дотриманням режиму карантину”, – пояснює Ємець.

Міністр заспокоює, що держава оперативно вживає необхідних заходів, задіює всі ресурси, аби вберегти українців від пандемії та не допустити повторення катастрофічного досвіду інших країн. “Але всі наші дії можуть бути марними, якщо кожен з вас не продемонструє свідомості та відповідальності. В цьому випадку все залежить від конкретних вчинків кожного з нас”, – додає він.

Міністр охорони здоров’я наполягає: залишайтеся вдома, мийте руки, тримайте дистанцію. Байдужість до карантину та нехтування правилами може коштувати життя. Подбайте про власну безпеку, піклуйтеся про стареньких родичів та не ігноруйте перших симптомів респіраторних захворювань.

“Вчора ми констатували новий летальний випадок через коронавірусну хворобу в Івано-Франківську. На жаль, пацієнтка занадто пізно звернулась до лікарів та тривалий час займалася самолікуванням”, – наводить приклад Ємець.

За даними ВООЗ, лише 20% усіх випадків захворювань, спричинених новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.

“Проте закликаю вас своєчасно звертатися до лікарів і не ставити під загрозу своє життя та здоров’я своїх близьких. Наше завдання — убезпечити людей, що перебувають у групі ризику, а це люди похилого віку. Всі ми маємо виконувати правила, аби сповільнити поширення хвороби”, – закликає медик.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: