fbpx

Нейрохірурги Івано-Франківської ОКЛ видалили у пацієнтки пухлину гіпофізу

Здоров'я 18:56, 08.07, 2021

Нейрохірурги Івано-Франківської обласної клінічної лікарні видалили у пацієнтки велику пухлину гіпофізу в основі черепа.

Після годинної підготовки, підключення датчиків, навігаційного моніторингу та іншого технічного оснащення лікарі отримали доступ до пухлини.

«Раніше ми видаляли такі пухлини під мікроскопом. Сьогодні робимо це під ендоскопом, що вже давно є звичною практикою за кордоном, – розповідає завідувач відділення нейрохірургії Андрій Мартин. – Якщо пухлина невелика, то ведемо спостереження. Проте великі пухлини забираємо і звільняємо пацієнта від страждань. Здебільшого такі пухлини проявляються порушенням зору або гормональними змінами».

В Україні нейроендоскопія лише розвивається, проте в обласній клінічній лікарні такі операції роблять десятий рік поспіль.

«Щоби врятувати життя людини, потрібне відповідне обладнання, – акцентує Андрій Мартин. – Приміром, завдяки навігаційній системі ми маємо можливість бачити ситуацію з патологією всеохопно, як у 3D-форматі. Можемо співставити результати попередніх обстежень із ситуацією безпосередньо під час операції, бачимо, з якого боку краще підступитися до пухлини».

Лікарі відділення кажуть, що операція пройшла успішно і вже через тиждень пацієнтку планують виписати.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: