fbpx

Оперативне лікування геморою у вагітних можливе - і ось чому

Здоров'я 14:59, 01.11, 2022
НА ФОТО: Іван Попович — хірург проктолог ЛДЦ «Мед-Атлант»

На жаль, період очікування дитини може бути затьмарений появою такої проблеми як геморой. За статистикою, у кожної четвертої жінки під час вагітності є ця патологія. Причинами є порушення відтоку крові у венозних сплетеннях прямої кишки, збільшення внутрішньочеревного тиску, а також зміна гормонального фону, що знижує перистальтику кишечника. Якщо були неполіковані до вагітності проктологічні захворювання, то під час виношування дитини захворювання прогресуватиме.

Існує помилкове переконання, що у вагітних не можна лікувати геморой. Раніше справді не було методів лікування, які дійсно були б ефективні і не нашкодили дитині в утробі. Зараз ситуація кардинально інша. Геморой у вагітних можна лікувати оперативним шляхом, розповідає Іван Попович, лікар-проктолог «Мед-Атлант».

Покази для лікування геморою у вагітних

Показаннями для оперативного лікування є виражений больовий синдром, кровотеча, проявлені зовнішні вузли. У цьому випадку консервативна терапія не буде ефективна, а терпіння перетворить вагітність на тортури, і природні пологи можуть тільки ускладнити патологію. Закликаю не терпіти, а проконсультуватись у лікаря. На консультації я спочатку ставлю діагноз і підбираю оптимальний варіант лікування, який підходить в конкретній ситуації.

Які є методи лікування геморою для вагітних?

Тільки малоінвазивні методи амбулаторного лікування, при цьому вони ефективні, не порушують суттєво стиль життя і, головне, безпечні для жінки в положенні і дитини в утробі.

За показами один з двох методів:

  • лігування латексними кільцями для лікування внутрішніх гемороїдальних вузлів,
  • радіохвильове лікування для зовнішніх та внутрішніх гемороїдальних вузлів.

Чому це лікування безпечне для вагітних?

Процедура лігування латексними кільцями взагалі не потребує знеболення ні під час вагітності, ні в інші періоди життя, тож не створить дискомфорту.

Зазначу, що вагітних найчастіше турбують зовнішні гемороїдальні вузли. В цьому випадку я забираю тромби або вузли через невеликі розрізи на шкірі за допомогою радіохвильового скальпеля. Саме втручання триває до 15 хвилин і виконується під місцевою анестезією з мінімальною кількістю анестетика, сумісного з вагітністю. Після такого лікування больові відчуття мінімальні або взагалі відсутні, тож ніяких додаткових ліків для знеболення не потрібно.

Переваги від проведеного лікування і усунення патології очевидні.

Лікування геморою у вагітних Мед-Атлант
Іван Попович — хірург-проктолог ЛДЦ «Мед-Атлант»

Чи можна так вилікувати геморой у жінок, які годують грудьми?

Так, можна. Принцип лікування той самий.

Які є методи профілактики?

Найкращою профілактикою є обстеження у проктолога до настання вагітності і лікування, якщо таке потрібне, а також слідкування за раціоном (вживати багато клітковини, дотримуватись питного режиму), мати помірні фізичні навантаження.

Проктологічні захворювання — інтимна і делікатна проблема, чи не встидаються жінки?

Звичайно, часто переживають. З досвіду скажу, що переживають майже всі, незалежно від статі. Ми з розумінням ставимось до цього і створили всі умови для емоційного комфорту: для огляду можна одягнути одноразові проктологічні шорти, що закривають статеві органи, і лягає пацієнт на спину в зручне крісло з підставками для ніг. Виключені візити третіх осіб в кабінет, тільки лікар і асистентка лікаря. Лікування конфіденційне і з турботою про здоров’я.

Нехай Ваша вагітність буде щасливою!

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: