fbpx

Пережити втрату дитини: у Франківську презентували брошуру "Прощання з ангелом"

Здоров'я 14:45, 21.11, 2019

Як легше пережити непоправну втрату дитини до, під час, або за короткий час після пологів, давали поради засновники ГО «Опіка Ангела» – молода сім’я, яка близько року тому втратила дитину на четвертому дні життя. Пологи відбулися в Австрії. Ці люди зіткнулися з цілою програмою заходів підтримки в свою сторону тамтешніх медпрацівників, яка діє в їхній країні понад 30 років. Щоб поділитися цими переживаннями та практичними рекомендаціями, сьогодні в Івано-Франківському перинатальному центрі вони презентували брошуру «Прощання з ангелом».

Пережити втрату дитини: у Франківську презентували брошуру "Прощання з ангелом" 1

Ця книга – це рекомендації при роботі з перинатальними та неонатальними втратами не тільки для батьків, але й для медичних працівників, доул та всіх, хто працює з потерпілими батьками. В посібнику розкриті такі теми:
– проживання горя при втраті вагітності та дитини
– робота з батьками, які переживають втрату
– мовити про невимовне
– слова мають значення
– створення спогадів
– вагітність після втрати
– турбота про себе.

Цю брошуру отримав кожен охочий завдяки фінансовій підтримці Urban Space 100.

Мета цього заходу – допомогти сім’ям проходити через найважчий час у їхньому житті та навчитися жити далі. Під час цієї презентації засновники ГО «Опіка Ангела» поділилися світовими практиками надання підтримки, розповіли, як вона впливає на подальше життя сім’ї, та надали рекомендації медичним працівникам, як вони можуть правильно діяти у випадках втрати та яку допомогу можуть отримати батьки вже за межами медичного закладу.

Представники організації вручили обласному перинатальному центру подарунки для забезпечення кращої підтримки за світовими стандартами сім’ям, які втратили дитину.

«На жаль, лікарі з багаторічним стажем знають, як тяжко батьки переносять втрату дитини і як часто гостро і негативно ставляться до лікарів, навіть при тому, що в цьому немає їхньої вини, – каже заступник головного лікаря обласного перинатального центру Яремко Мар’ян. – Найперше, на працівників обласного пренатального центру чекають відповідні навчання, а коли ми засвоїмо цей проєкт, ми будемо впроваджувати його в наших районних закладах. Плануємо залучити й інші громадські організації і набирати все більших масштабів, щоб надалі охопити всі перинатальні центри України та налагодити роботу медперсоналу з батьками, які зазнали пренатальних та неонатальних втрат».

Але, як запевняють засновники ГО «Опіка Ангела», разом ми зможемо зробити цей світ добрішим.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: