fbpx

Про лікування в Google, або На що готові люди, аби не піти до лікаря

Здоров'я 16:39, 15.05, 2020
НА ФОТО: Володимир Тріщ, головний лікар клініки "Оксфорд Медікал"

Сучасні технології нагадують про себе щодня. Ще декілька десятків років тому люди не могли й уявити, що вже незабаром вони матимуть доступ до будь-якої інформації у світі. І, що найголовніше, перед нами відкриті всі книги, бібліотеки, наукові статті і ми можемо дізнатися абсолютно про все, не встаючи з дивана.

Невже це не ідеально? А ось тут варто подумати

У медалі є дві сторони. Звісно, це чудово, що ми отримали безліч ресурсів для навчання, саморозвитку та самовдосконалення. Проте темною стороною є те, що щодня ми стикаємось з неправдивою і навіть небезпечною інформацією. І роки досвіду показують, що один з найбільших ударів інформаційно-технічного прогресу бере на себе саме медицина.

Уявімо ситуацію: ви – середньостатистичний чоловік 40 років. У вас зразкова дружина, двійко милих дітей, перспективна робота, яка також певною мірою пов’язана з інформаційними технологіями. Щодня ви стикаєтесь з усіма привілеями людства: інтернет, ТБ, сучасні технології.

І в один момент настає неприємна ситуація. Після важкого робочого дня, що підкріпився паскудною погодою і поганим настроєм, ви відчуваєте значну втому і дискомфорт. Ви думаєте, що це просто перевтома і основне, що вам потрібне, – міцний здоровий сон. Настає ранок. І вам аж ніяк не покращало, бо до всього переліченого додається озноб, ломота в тілі, нежить, біль у грудях, температура, що піднялась до 38 і продовжує рости.

Що робити? Як не дивно, підключається саме те, про що ми розвиваємо тему, – лінь. Можливо, дотепно прозвучить, та саме лінь шепоче нам на вухо: «Навіщо втрачати рештки сил на лікарів? Варто всього лиш загуглити симптоми, а там і лікування знайдеться. В інтернеті ж можна знайти усе!».

І ось сюрприз: за вказаними симптомами неперевірені сайти з неякісним перекладом видають близько 20 різних захворювань. Найпростішим і водночас найбезглуздішим рішенням було знайти в переліку банальний грип, наковтатись жарознижувальних препаратів і впевненим кроком піти на роботу. Хіба ж ні? Всі хвороби лікують однаково, лікарі виписують різні препарати суто для різноманіття.

Цікава зав’язка історії?

Головний герой з діагнозом «двобічна пневмонія» потрапляє у реанімаційне відділення, де його витягують з того світу десяток лікарів. Бажаєте знати мораль? Варто просто зрозуміти одну річ: одні і ті ж симптоми можуть бути проявом абсолютно різних захворювань, і, що головне, лікування також суттєво відрізняється.

До чого я веду?

Не завжди можна поставити діагноз, базуючись суто на скаргах. Ремарка: НІКОЛИ! Обов’язковими умовами правильної та коректної діагностики є підкріплення результату лабораторними та інструментальними методами обстежень. Найоптимальнішим рішенням при будь-якому захворюванні є, підкреслюю, своєчасне звернення до лікаря. Навіть якщо захворювання не є складним або ж це просто банальне ГРВі чи нежить, ви однаково будете переконані у тому, що все буде добре.

І щире прохання від кожного медика: не варто перевіряти знання лікаря, посилаючись на те, що ви прочитали перед прийомом у Вікіпедії. Бо, скажу по секрету, авторами 90% статей на медичну тематику на цьому ресурсі є ті ж самі студенти-медики, які могли тричі перефразувати інформацію, почуту від викладача на лекційному занятті. І жодна офіційна медична установа не може підтвердити усе висвітлене в інтернеті. Також такими своєрідними «іспитами» ви тільки проявляєте власну недовіру та неповагу до людини, котра як мінімум 10 років власної молодості присвятила тому, щоб стати хорошим фахівцем. І це, повірте мені, неприємно.

Наприкінці хочу побажати вам зробити для себе висновок з прочитаного та свідомо ставитись до власного здоров’я. Займатись самолікуванням чи довіритися спеціалісту? Вибір за вами.

Будьте здорові! 

Володимир ТРІЩ, головний лікар медичного центру “Оксфорд Медікал“

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: