fbpx

Про новий рівень лікування гінекологічних патологій від онкогінеколога Павла Долика

Здоров'я 19:28, 15.08, 2022
НА ФОТО: Павло Степанович Долик — кандидат медичних наук, гінеколог, онкогінеколог

Відеоендоскопічне лікування з технологією зображення 3D в якості 4К — це абсолютно новий рівень лікування онкопатологій та доброякісних захворювань в гінекології. І це втілено в лікувально-діагностичному центрі «Мед-Атлант», де і до того були високі стандарти хірургічного лікування. Наразі найсучасніша відеоендоскопія забезпечує таку точність операцій, що дає можливість зберегти жінці органи, які раніше видаляли.

Про все це детально від Павла Степановича Долика — гінеколога, онкогінеколога, кандидата медичних наук.

В чому унікальність нового обладнання?

Це найвищий стандарт в світовій практиці хірургічного лікування раку. Нове обладнання світового лідера  в галузі ендоскопічних систем для медицини KARL STORZ забезпечує для хірурга найточнішу інформацію. Камера Rubina цього виробника дозволяє побачити 3D-зображення в якості 4К, а також застосувати технологію ICG — використати флуоресцентну контрастну речовину для маркування сигнальних лімфовузлів при онкозахворюваннях.

онкологія Франківськ Мед-атлант
ЛДЦ «Мед-Атлант»

Що це означає для пацієнтки?

Точність хірургічного лікування. Маркування лімфовузлів контрастною речовиною дозволяє побачити всі уражені ділянки, а камера з такою високою роздільною здатністю показує уражені частинки розміром навіть 1 мм. (те, що людське око або камера лапароскопа побачити не можуть). Це дозволяє мені як лікарю прицільно видаляти тільки ділянки з патологічними змінами, зберігаючи неуражені лімфовузли. В подальшому такі жінки мають значно вищу якість життя.

Які захворювання можна лікувати з цим обладнанням?

Злоякісні та доброякісні патології. По онкогінекології це такі захворювання як рак шийки матки, рак тіла матки, рак вульви, рак яєчників, рак маткових труб, рак піхви та саркома матки. З новим обладнанням також проводимо лікування доброякісних гінекологічних патологій — фіброміоми, кісти яєчників та ін.

Нову камеру застосовуємо для всіх видів операцій, а технологія ICG корисна саме при онкозахворюваннях.

Відзначу, за допомогою цього обладнання можна виконувати лікування не тільки гінекологічних патологій, однак це робота хірургів інших напрямків.

Що змінилось у методах проведення операцій?

Ми вже давно застосовуємо лапароскопічне лікування при онкопатологіях, тобто без розрізів, через декілька проколів в черевній порожнині. Це забезпечує швидке відновлення жінки після втручання. Через день після операції більшість жінок вже виписуємо додому.

Фактично лапароскопія є сучасним методом лікування, а з відеоендоскопією такої якості це вже найвищий стандарт, який використовують в провідних клініках Європи та Штатів. Камера Rubina від KARL STORZ поки що є тільки в Івано-Франківську серед усіх західних областей України.

Також виконую операції вагінальним та гістероскопічним доступом. Повністю володію методикою лапаротомічних операцій (відкритим доступом), однак застосовую лапаротомію тільки коли є незаперечні протипоказання до більш щадних втручань. Саме тому закликаю не нехтувати профілактичними оглядами у гінеколога, адже що раніше почати лікування, то більша ймовірність як вибору лапароскопічного методу, так і успішного результату.

Мед-Атлант онколог
ЛДЦ «Мед-Атлант»

Чи можна запобігти онкогінекологічним захворюванням?

Рак шийки матки – це захворювання, якому можна запобігти. А у нас, на жаль, дуже висока статистика цього захворювання.

Що для цього потрібно?

Рак шийки матки характеризується довгою преклінічною стадією і помітити зміни в клітинах шийки матки можна завдяки рідинній цитології або ПАП-тесту, який для профілактики необхідно робити раз у рік. Це дозволить виявити зміни, що вже почались і, що важливо, провести органозберігаюче лікування без складної хірургії і всіх інших супутніх факторів. які є при лікуванні, коли клітини переродились в злоякісні. Також профілактичним заходом для раку шийки матки є вакцинація. Ці питання варто обговорити зі своїм гінекологом.

Пам’ятайте, більшість онкологічних захворювань на початковій стадії не дають симптоматики. І коли говорять, що рак помолодшав, це свідчить про все кращу якість діагностики. Тому до лікаря звертаються все частіше жінки і молодшого віку.

Будьте уважні до свого здоров’я. Профілактика має значення як для збереження, так і для якості життя.

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: