fbpx

Про що свідчать біль та свербіж в анальній ділянці: пояснює проктолог "Оксфорд Медікал"

Здоров'я 18:43, 20.07, 2020

Про найбільш часту причину болю та свербежу в анальній ділянці, про те, з чим переважно пацієнти звертаються в медичний центр “Оксфорд Медікал”, помилково плутаючи проблему з гемороєм, розповідає Олеся Тимофійчук, хірург-проктолог медичного центру “Оксфорд Медікал” в Івано-Франківську.

Що таке анальна тріщина

Власне, анальна тріщина – це всього лише травма заднього проходу – подряпина, ранка, дефект слизової. Виникає вона, як правило, внаслідок підвищення тиску в задньому проході. Це може бути пов’язано з закрепом, інколи з проносом або ж через травму внаслідок чужорідних тіл в анальній ділянці.  Анатомічно анальний отвір складається частково з шкіри та з слизової оболонки. І саме на межі шкіри та слизової виникають ось ці надриви.

Найчастіше анальні тріщини виникають у людей, схильних до закрепів. Також цим захворюванням можуть страждати люди, які часто дотримуються жорстких дієт. У багатьох жінок така проблема виникає в період вагітності та грудного вигодовування. Під час вагітності майже кожна жінка стикається з проблемою закрепів. Це є наслідком зміни харчування та гормональної перебудови – моторика кишечника значно знижується. Відповідно, коли кал затримується у кишечнику, то стає грубим і при виході спричиняє подразнення та розриви анального отвору.

То які ж симптоми можуть свідчити про анальну тріщину?

Найчастіше на наявність анальної тріщини вказують симптоми:

  • біль (частіше за все при випорожненні або через деякий час після нього). Біль може бути помірно терпимим або ж, навпаки, досить сильним;
  • анальний свербіж;
  • незначні кровотечі (поява прожилків крові на туалетному папері).

 В залежності від того, як довго в пацієнта є це захворювання, тріщина може бути гострою або ж хронічною.

  • Гостра тріщина – це недавній дефект слизової, який з’являється через травматизацію заднього проходу, але м’які краї рани дозволяють швидко її загоїти.
  • Хронічна тріщина – це гостра тріщина, яка з часом видозмінюється. Вона зазвичай існує більше місяця, інколи навіть роками.

Як діяти, якщо ви виявили у себе подібні симптоми?

Справа в тому, що тріщина анального проходу симптоматично може нагадувати геморой. І часто самі пацієнти плутають симптоми і одразу з острахом думають про можливість геморою. Але запевняю, що насправді багато таких «підозр» виявляються насправді анальною тріщиною.

Тому краще за все прийти на прийом проктолога для того, щоб лікар зміг оглянути, пропальпувати цю ділянку та якісно визначити суть проблеми і, звичайно ж, підібрати максимально ефективне лікування, враховуючи всі індивідуальні особливості та стан пацієнта. 

Головна мета лікування – зробити все, щоб пацієнт зміг відчувати себе максимально комфортно та швидко повернутись до звичайного життя. Зазвичай відновний період проходить швидко та безболісно, можливий деякий дискомфорт, але це здебільшого залежить від дотримання рекомендацій лікаря та дієтичного харчування.

Тому не терпіть дискомфорт та біль! Звертайтесь на прийом лікаря-проктолога, адже вчасне звернення та досвід лікарів “Оксфорд Медікал” – це тандем, який гарантуватиме вам максимально ефективне лікування. Ми гарантуємо, що лікування буде у комфортних умовах з дотриманням повної конфіденційності.

Для запису на прийом проктолога телефонуйте за номерами: +380673777299 або +380503777299.

Бажаю доброго здоров’я вам та вашим близьким і виключно профілактичних візитів в “Оксфорд Медікал”!

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: