fbpx

Прикарпатський уролог провів першу операцію з лікування чоловічого безпліддя

Здоров'я 11:43, 17.11, 2020

У “Прикарпатському центрі репродукції людини” МОЗ України лікар Іван Куйбіда провів операцію з лікування чоловічого безпліддя за технологією мікрохірургії. Таку операцію на теренах Прикарпаття провели вперше – раніше для цього не було відповідного обладнання.

На тому, що державній клініці необхідний новий мікроскоп, наполіг лікар-уролог Прикарпатського центру репродукції людини Іван Куйбіда. Тут він працює два роки. Загалом, урологом практикує протягом семи років. У таких малоінвазивних операціях раніше був асистентом. Минулого тижня вперше успішно сам провів операцію за допомогою цього мікроскопа. Каже, зараз його пацієнт з позитивними показниками перебуває вдома, інформує “Суспільне. Карпати”.

“За допомогою мікрохірургічного обладнання та інструментів вдається взяти під мікроскопом частинки пульпи, в яких можуть знаходитися самі сперматозоїди. Далі їх можна використати для запліднення або їх консервувати, – розповідає Іван Куйбіда. – Пошкоджується дуже мало самої тканини, на якій і знаходяться клітини, які відповідають за вироблення в майбутньому тестостерону. Тому йде менше пошкодження для організму чоловіка і в майбутньому. Результативність цієї операції 63%”.

“Прикарпатський центр репродукції людини” заснований у 1993 році. Тут лікують безпліддя як у жінок, так і у чоловіків.

“Коли у жінки виявили проблеми безпліддя, які можна вирішити оперативним шляхом, такі пацієнтки скеровуються у це відділення. Там розгорнуто 40 ліжок. У рік ми проводимо приблизно 600 лапороскопічних і 800 гістероскопічних операцій. Тобто, в середньому це 1400-1500 оперативних втручань. Це втручання, які направлені на покращення і на відновлення репродуктивної функції жінки”, – розповів директор ДЗ “Прикарпатський центр репродукції людини” МОЗ України Ігор Головчак.

Окрім того, у клініці проводять штучне запліднення. У маніпуляційному кабінеті у пацієнтки забирають яйцеклітини. Через віконечко передають у сусідній кабінет – ембріологічну. Згодом поміщають зразки у спеціальний бокс, де і відбувається запліднення. Через п’ять днів запліднені яйцеклітини поміщають у матку. Безкоштовно проводять запліднення жінкам, у яких відсутні маткові трубки. Таких пацієнток фінансує держава.

“Результат настання вагітності по відділенню допоміжних репродуктивних технологій складає 45-48 %, що є досить хорошим показником. Наш заклад уже протягом 15 років успішно виконує так звану Державну програму з лікування безпліддя. Ця програма передбачає виділення коштів і проведення однієї спроби штучного запліднення за рахунок держави, за бюджетні кошти, але при певних показаннях”, – пояснив Ігор Головчак.

Загалом, завдяки лікуванню безпліддя у жінок медики “Прикарпатського центру репродукції людини” протягом останніх 14 років допомогли з’явитися на світ 800 дітям.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: