fbpx

Примусова вакцинація у Франківську: Омбудсман написала листа Марцінківу

Здоров'я 20:41, 03.09, 2021

Під час моніторингу соціальних мереж Уповноважена ВРУ з прав людини виявила повідомлення міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа про те, що працівники виконавчого комітету міськради мають бути 100% вакциновані. А в разі відмови від щеплення, за його словами, до них будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу, зокрема звільнення.

Задля недопущення порушення конституційних прав працівників за ініціативою Омбудсмана було направлено листа до міського голови Івано-Франківська, в якому наголошено на обов’язковості дотримання Конституції та законів України, повідомляє пресслужба Омбудсмана.

В Омбудсмана нагадують, що стаття 43 Конституції України гарантує право кожного на працю і захист від незаконного звільнення.

«Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 3018 «Про затвердження Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 24 грудня 2020 року, вакцинацію від коронавірусу визначено як добровільну для всіх груп населення та професійних груп. А Кодексом законів про працю України заборонена будь-яка дискримінація в сфері праці; пряме або непряме обмеження прав працівників, зокрема щодо стану здоров’я, не допускається», – наголосила Людмила Денісова.

Крім того, Омбудсман зауважила, що в своїй резолюції 2361 (2021) Парламентська Асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і ніхто не може зазнавати політичного, соціального або іншого тиску для її проходження.

Як йдеться в повідомленні, забезпечення права кожного українця на працю перебуває на контролі Уповноваженого.

Нагадаємо, у вівторок на оперативній міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пообіцяв позбавити премії невакцинованих працівників виконкому та пригрозив їм звільненням.

Також Руслан Марцінків нагадав франківцям про локдаун і закликав вакцинуватися.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: