fbpx

Що таке синдром подразненого кишечника? Пояснюють гастроентерологи

Здоров'я 19:13, 16.01, 2023

Синдром подразненого кишечника — досить поширена патологія, яка є у 10-20% населення. За лікуванням при цьому звертаються не всі, списуючи на те, що симптоми хоч і не покращують життя, але і не створюють занадто сильний дискомфорт. А даремно, бо цей синдром може призвести врешті  до дійсно серйозних захворювань: хронічного коліту (запальне та дистрофічне порушення стінки товстої кишки) або дивертикульозу товстої кишки (поява випинань на стінках товстого кишечника).

Спеціалісти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант» пояснюють, як проявляється цей синдром, фактори розвитку та яке можливе лікування.

Що таке синдром подразненого кишківника та які симптоми?

Синдром подразненого кишківника — функціональний розлад діяльності кишківника при відсутності захворювань, тобто відсутні органічні та інфекційні причини розладу.

Саме тому цей синдром ще називають діагнозом виключенням (лікар має виключити іншу природу розладів), при цьому клінічні симптоми синдрому схожі з симптомами цілого ряду захворювань шлунково-кишкового тракту.

Ознаками синдрому подразненого кишечника є біль у животі та порушення ритму випорожнень (характерно, що біль зникає після випорожнення), чергування закрепів та діареї, кров’янисті виділення під час дефекації, відчуття неповного випорожнення, метеоризм, відсутність апетиту, навіть страх вживання їжі через очікування діареї та закрепів.

Вказані симптоми мають тривати не менше як 3 місяці безперервно. Це один з критеріїв, коли можна буде запідозрити синдром.

Фактори, які сприяють виникненню синдрому

Найчастіше синдром проявляється у людей, які гостро реагують на стреси, мають часті фізичні та емоційні стреси, перебувають у стані тривоги, депресії. Сприяють розвитку синдрому неправильне харчування, малорухомий спосіб життя, гормональний дисбаланс.

На жаль, ці фактори в сучасному світі присутні у багатьох людей, це і пояснює поширеність синдрому.

Діагностика та лікування синдрому подразненого кишечника

Для того щоб не пропустити серйозні патології, ми, лікарі, проводимо ретельне обстеження, включаючи методи інструментальної діагностики (УЗД, колоноскопія).

При виключенні інших патологій і, власне, підтвердженні синдрому подразненого кишківника важливо пояснити людині, що являє собою синдром, які рекомендації для лікування та які можливі наслідки уникнення лікування. Люди розуміють, як діяти у випадку прояву симптомів та як їх власне зменшити і не допустити прогресування синдрому.

Лікування синдрому подразненого кишківника включає загальну тактику, налагодження правильного харчування, медикаментозну терапію та психотерапію.

Медикаментозне лікування включатиме прокінетики, ферментні препарати, еубіотики, препарати для зняття спазмів та інші за індивідуально складеними рекомендаціями.

Оскільки у більшості пацієнтів із синдромом подразненого кишківника, які звертаються до лікаря, спостерігаються порушення психоемоційної сфери, найчастіше тривога і депресія, то корисною буде робота з психотерапевтом.

В ЛДЦ «Мед-Атлант» ми за індивідуальний підхід до кожного пацієнта і психологічну підтримку, що особливо важливо при лікуванні цього синдрому.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2)

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: