fbpx

Що відчуває майбутня мама на 15 тиждень вагітності

Здоров'я 16:20, 10.10, 2019

До цього часу у вагітної жінки проявились майже всі симптоми поважного стану, а зміни у її тілі стали помітними. У цій статті ми розповімо про стан вагітної жінки на 15 тижні, а також надамо корисні поради від лікарів для покращення самопочуття.

Розвиток плоду на 15 тиждень вагітності

У другому триместрі дитина зростає швидше, тому жінка вже відчуває її всередині. Вага крихітки становить 70 грамів, а зріст — 10,1 см за умови, що мама стала важчою на 2-4 кг. Відтепер розмір маленького тіла став пропорційним до голови.

Що відчуває майбутня мама на 15 тиждень вагітності 1

Під час п’ятнадцятого тижня на тілі дитини з’являється пушковий волосяний покрив – лануго. Він вкриває тіло малюка й зігріває його, доки під шкірою не розвинеться шар жиру. У цей період ембріон вже реагує на світло та звуки. Яскраве світло він розпізнає, якщо засвітили ліхтар поруч із животом. А чує лише серцебиття матері та булькання її шлунку. Але з цього часу жінки починають активно розмовляти з малюком.

Насправді з п’ятнадцятого тижня дитина вже робить перші активні рухи руками та ногами. Просто вони зовсім невідчутні через маленький розмір плоду.

Як почувати себе краще: поради лікарів

У цей період можуть виникнути перші прояви прееклампсії – підвищеного кров’яного тиску вагітних, які раніше не страждали такою недугою. Здебільшого ці симптоми з’являються вже на двадцятому тижні. Але якщо тиск підвищується, звертайтесь до лікаря. Вагітність може також негативно позначитися на здоров’ї зубів та ясен. При появі перших ознак пародонтозу чи гінгівіту необхідно терміново звернутись до лікарні.

На 15 тиждень вагітності жінка дуже вразлива до зараження вірусом, кашлем та застудою. Самолікування під час вагітності неприпустиме. Потрібно вживати медикаменти, у котрих немає протипоказань.

Існує таке поняття як «вагітність мозку». Вчені довели, що під час поважного стану у мозку жінки проходять певні зміни, особливо чітко вони стають вираженими після пологів. Зміни дозволяють мамі знаходити спільну мову з малюком, тобто інтуїтивно розуміти його потреби.

Як боротись зі зміною настрою

Вагітність – період, коли настрій жінки нагадує американські гірки. Моменти радощів різко змінюються роздратуванням чи тривогою, або навпаки. Такий емоційний стан пов’язаний із рівнем гормонів у крові, а також з фізичним та емоційним перевантаженням.

Що відчуває майбутня мама на 15 тиждень вагітності 3

Лікарі радять, як легко справлятись зі змінами настрою:

  1. Не сприймати близько до серця різні події. Звичайно, у період вагітності важко все контролювати та всюди встигнути. Тому потрібно більше часу приділяти собі.
  2. Проводити більше часу з коханим та рідними. Такі емоції позитивно впливають на загальний психологічний стан та зміцнюють стосунки.
  3. Робити приємне для себе. Прогулянки, шопінг, масаж, денний сон – все, що допомагає відчувати себе щасливою.
  4. Отримувати консультації акушерки та гінеколога.
  5. Знаходити корисні поради на форумах, наприклад, Клуб Турботливих Матусь «Нестле Бебі» об’єднує багатьох дівчат.
  6. Спілкуватись з жінками, які вже народжували.
  7. Читати книжки.
  8. Відвідувати курси майбутніх мам у перинатальному центрі.

Щоб покращити загальне самопочуття, потрібно не забувати про фізичні вправи. Особливо корисні щоденні вправи для м’язів тазового дна, що зміцнюють їх перед майбутніми пологами та покращують настрій жінки. Якщо перепади настрою перетворюються на постійний сум та тривожність, можливо це перші прояви депресії. Такий стан важливо подолати до пологів, аби малюк народився у щасливої та емоційно стабільної мами.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: