fbpx

Щоб жити довше, треба схуднути протягом середнього віку, – дослідження

Здоров'я 19:16, 18.08, 2020

Скинути надлишкову вагу корисно на будь-якому етапі життя, але якщо людині вдається схуднути протягом середнього віку, то її ризики передчасної смерті знижуються майже вполовину.

Це доводить дослідження, опубліковане в JAMA Network Open, передає УП.Життя.

При цьому зниження ваги після середнього віку не впливає на ризики смерті. Нагадаємо, за класифікацією ВООЗ, середній вік людини – це 44-60 років.

За розрахунками дослідників, 12.4% передчасних смертей в США можна приписати вищим показникам індексу маси тіла, якщо говорити про етап життя між молодим, дорослим та середнім віком.

Для того щоб зрозуміти суть дослідження, варто нагадати, що таке індекс маси тіла.

Індекс маси тіла (ІМТ) ІМТ вважається оптимальним показником для оцінки розмірів тіла (ваги та зросту), які дозволяють оцінити ризики для здоров’я. 

Показники ІМТ в межах норми свідчать про низький ризик серцево-судинних захворювань та діабету.

Індекс маси тіла розраховується шляхом ділення маси тіла (у кілограмах) на квадрат росту, пише Міністерство охорони здоров’я України.

Наприклад, визначимо індекс маси тіла для людини, яка важить 65 кг при зрості 170 см: ІМТ = 65 / 1,7×1,7 = 22,5

Якщо в результаті розрахунку позначка ІМТ менше 18,5, то ми можемо вважати, що людина має недостатню вагу.

Показники в діапазоні 18,5-24.9 свідчать про нормальну вагу.

Позначка 25-29.9 – це вже ознака надлишкової ваги.

Якщо людина отримала результат 30 і вище, то ми вже можемо говорити про ожиріння.

Для дослідження науковці проаналізували медичні дані 24.205 учасників, які вони надали під час опитування Національної програми перевірки здоров’я та харчування у період між 1998–2005 роками.

Учасникам було 40-74 роки в той час, коли вони почали брати участь у дослідженні, але дані містять і індекс маси тіла учасників такого періоду життя:

  • коли їм було 25 років;
  • за 10 років до участі в дослідженні;
  • вік, коли вони почали брати участь в дослідженні.

Виявилось, що ті, чий індекс маси тіла знизився від відмітки “ожиріння” до відмітки “надлишкова вага” у віці орієнтовно 25-40 років, мали на 54% нижчі ризики померти передчасно, ніж ті, хто весь час мав ожиріння.

Цікаво, що ті, кому вдалося позбавитись ожиріння й залишитись в межах “надлишкова вага”, мали такі самі ризики смерті, як і ті, хто весь час мав надлишкову вагу, але не ожиріння. 

“Хоча дослідження було сконцентровано на ризиках передчасної смерті, здорова вага також знижує ризики багатьох хронічних захворювань як діабет, серцеві хвороби й навіть онкологічні захворювання”, – пояснює один з авторів дослідження доктор Джоан Менсон.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: