fbpx

Щоби повернутися до школи після самоізоляції, учні мають пройти ПЛР-тест

Здоров'я 14:08, 18.09, 2020

Школярі, які потрапили у коло контактних осіб, мають провести на самоізоляції 14 днів, потім здати ПЛР-тест і лише після цього можуть повернутись за парти.

Заклади освіти вимагають довідку від лікаря та результати негативного тесту, але на його очікування може піти ще два тижні. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Два тижні тому увесь клас однієї зі столичних шкіл разом із вчителькою пішли на самоізоляцію після того, як одна з їхніх учениць захворіла на коронавірус. Повернутися до навчання діти мали саме сьогодні. Але на уроки прийшли лише чотири учні.

Адміністрація школи батьків заздалегідь попередила, що на уроки дозволить повернутися тільки з довідкою лікаря, в якій буде вказано, що учень здоровий та має негативний результат ПЛР-тесту. Тож дітей вранці відправили до поліклініки здавати ПЛР-тести.

Як пояснили КУРСу в Департаменті освіти і науки Івано-Франківської ОДА, в документах освітян подібні алгоритми не прописані. За повернення дітей після самоізоляції або хвороби на навчання відповідають шкільні медпрацівники. Порядок слід шукати у “Стандартах надання медичної допомоги хворим на COVID-19” від МОЗ.

В документі зазначено, що до школи учням можна повертатися після одного від”ємного ПЛР-тесту (раніше було два) – треба надати його і довідку від сімейного лікаря про те, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

Отримати ПЛР-результат можна двома способами: зробити аналіз в приватній лабораторії або в державній поліклініці. У першому варіанті — результат буде готовий за добу, але ціни стартують від 830 гривень, а в другому — безкоштовно, але довше.

Для дітей, які будуть чекати на самоізоляції тесту, мають розробити дистанційне навчання.

Загалом від 1 вересня в Україні на коронавірус захворіли 800 школярів, і тому на самоізоляцію відправили майже тисячу вчителів та понад тисячу класів.

КУРС писав, що на самоізоляцію пішли 83 класи у 7 школах Прикарпаття

Читайте: Скільки коштують ПЛР-тести на Прикарпатті і як довго чекати на результати

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: