fbpx

Оксфорд Медікал роз'яснює: які звички сприяють розвитку геморою

Здоров'я 11:46, 06.11, 2021

Буденний спосіб життя сучасної людини подібний до життєдіяльності лінивця: перевага транспорту, а не ходінню пішки, застосування гаджетів замість рутинної роботи, фаст-фуд замість корисної їжі, яку варто довго готувати, відсутність будь-якої фізичної активності. Зізнайтеся, кожен впізнав тут себе. Ці фактори призводять до так званих «хвороб сучасності»: атеросклерозу, варикозної хвороби і в тому числі геморою.

Геморой – це хронічне захворювання гемороїдальних судин, яке характерне  утворенням вузлів та їх випадінням. Розвитку геморою частково сприяє спадковість, частково супутні захворювання, геморой часто зустрічається у вагітних. Але першопричиною геморою є саме спосіб життя людини, її щоденні шкідливі звички. Детальніше пояснює Тетяна Гуралюк – лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал.

ВІДСУТНІСТЬ КЛІТКОВИНИ У РАЦІОНІ

Клітковина – це складний вуглевод, який не перетравлюється в організмі, при цьому надає відчуття ситості і стимулює перистальтику кишківника. Саме відсутність клітковини є головною причиною затримки калу та закрепів. А закрепи, наскільки ми знаємо, супроводжуються потугами. Причинно-наслідковий зв’язок – розвивається геморой.

Більшість не вживають клітковину з однієї причини – люди банально не знають, де вона міститься і для чого вона потрібна. Величезна кількість клітковини міститься у зелені, помідорах, буряку, огірках та моркві. Звичайні дешеві продукти – зробіть з них салат, заправте оливковою олійкою і постарайтеся, щоб він займав 40% вашої порції. Повірте, буквально за два дні ви забудете про закреп (якщо його причиною не є конкретне захворювання).

НЕВНОРМОВАНИЙ ПИТНИЙ РЕЖИМ

Навіть якщо перистальтика кишківника ідеальна, важко проводити перетравлену харчову грудку, коли в ній недостатньо рідини. Спрацьовує звичайний закон тертя. Не забувайте щодня пити достатню кількість води невеликими порціями. Добову дозу можна розрахувати наступним чином: 30мл * на вашу вагу в кг. Збільшувати дозу води варто у випадку спеки, надмірних фізичних навантажень, лактації.

ЗВИЧКА БРАТИ З СОБОЮ ТЕЛЕФОН У ВБИРАЛЬНЮ

Процес сидіння на унітазі – річ інтимна та відповідальна, вимагає зосередженості та зусиль. Тому пацієнти вважають, що період мине швидше, якщо розважати себе гаджетом. Перегляд відео, телефонні ігри, гортання сторіз – час минає дуже швидко, якщо проводити його цікаво. Але проблема у тому, що ви не зосереджуєтесь на основному процесі і просто сидите. У такому випадку час, проведений на унітазі, стає довшим у декілька разів, судини малого тазу перебувають у постійній напрузі через локальне підвищення тиску.

СИДЯЧИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Проблема подібна до попередньої. У венах кров повертається за допомогою клапанів та додаткової допомоги зовні – м’язових скорочень. Якщо людина постійно сидить, не робить розрядку протягом дня – кров застоюється, тиск в судинах малого тазу підвищується – формується геморой. До речі, тривале сидіння призводить навіть до розвитку тромбозу гемороїдального вузла.

ІГНОРУВАННЯ ПЕРШИХ ОЗНАК ГЕМОРОЮ

Прояви геморою можуть бути у кожного. Але саме свідоме ігнорування проблеми призводить до розвитку ускладнень. Нагадую, що першими симптомами геморою є:

  • свербіж анального отвору;
  • відчуття дискомфорту і пізніше болю під час дефекації;
  • пальпаторне відчуття шишкоподібного тіла, яке спочатку вправляється саме, потім його необхідно вправити;
  • виділення крові та слизу в калі.

Друзі, геморой – це не захворювання людей старшого віку. Я дедалі частіше зустрічаю юних 20-річних людей із першими стадіями геморою. Не варто соромитися проблеми – її потрібно лікувати!

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: