fbpx

Супрун порадила, що робити перед сезоном грипу, щоб не захворіти

Здоров'я 16:15, 08.10, 2019

Не часник, цибуля, оксолінова мазь, імуностимулятори чи просто віра, що “не хворію кілька років, і цього також пронесе”, захищають від грипу. Дотримання здорового способу життя та вчасне щеплення від цієї хвороби кардинально зменшують ризики захворіти. 

Про це пише колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбуці.

Ускладнення від хвороби є найбільш небезпечним наслідком грипу та у деяких випадках призводять до смерті людини.

Вакцинуватися потрібно усім, але передусім тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше, а це:

Діти віком від 6 місяців до 8 років. Загалом вони хворіють на грип в 30–40% частіше у порівнянні з 10-15% серед дорослих.

Люди, старші за 65 років. Для них грип також небезпечний ускладненнями, серед яких бронхіт та пневмонія.

Вагітні жінки та жінки до двох тижнів після пологів. Вагітні жінки мають більшу ймовірність розвитку ускладнень, особливо у другому та третьому триместрах.

Люди з ослабленим імунітетом. Це хвороби і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися.

Люди, які мають хронічні захворювання: астма, серцево-судинні хвороби, хвороби нирок, печінки, діабет, хронічне обструктивне захворювання легень. Для них грип може стати фатальним.

Люди, які страждають ожирінням, з індексом маси тіла 40 і вище.

Люди, які мешкають великими групами.

Проте все одно варто бути уважним та, крім цього, робити наступне:

➡Часто та ретельно мийте руки. Найкраще це робити звичайними водою та милом. Спиртові дезінфектанти безсилі проти вірусів, захищених слиною. Хіба ви митимете спиртом руки понад 2 хвилини.

➡Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей. Грип поширюється легко там, де збираються люди: в дитячих центрах, школах, офісних будівлях, аудиторіях та громадському транспорті. Уникаючи натовпу під час пікового сезону грипу, ви знижуєте шанси зараження.

➡Стримуйте кашель і чхання. Вірус потрапляє до організму повітряно-крапельним шляхом (людина вдихає його) або ж побутовим (передається на руках) і потрапляє в організм через слизові оболонки рота, носа або очей. Тому при чханні або кашлі закривайте рот і ніс. Щоби не забруднити руки, кашляйте або чхайте в тканину або у внутрішній згин ліктя.

➡Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні — це також ефективна профілактика хвороб.

➡Покиньте куріння. Ще один аргумент проти цієї залежності — курці більш вразливі до захворюваності на грип.

➡Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: