fbpx

Супрун з Жаданом оголосили старт кампанії щеплення від дифтерії і правця

Здоров'я 15:44, 29.07, 2019

Безкоштовно щеплять від дифтерії і правця дорослих – слід звернутися до сімейного лікаря.

“Сьогодні ревакцинувалася проти дифтерії та правця у своєї сімейної лікарки. До мене приєдналися Сергій Жадан та директор Центр громадського здоров’я України Володимир Курпіта”, – повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

В такий спосіб публічні особи фактично дали старт кампанії безкоштовної вакцинації дорослих українців від дифтерії і правця. І розповіли про свою мотивацію вакцинуватися повторно від цієї хвороби та закликали українців вакцинуватися також.

Дифтерія – дуже небезпечна хвороба. Вона навіть страшніша за кір, бо смертність набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей, повідомила Супрун. Захищені лиш ті, хто вакцинований.

В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 70% дітей, дорослих – ще менше. У 2018 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху дифтерії. Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення.

Є дві основні причини такого падіння рівня вакцинації в Україні. Перша – масштабна антивакцинаторська кампанія, в тому числі з боку Росії. Друга виникла через те, що поставки вакцин стали нерегулярними та почався безлад у закупівлях.

Щеплення від дифтерії мають отримувати всі – і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років.

 Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М.

 Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років. Тобто якщо останнє щеплення проти дифтерії отримано в 16 років, наступне потрібно зробити у 26. І так далі кожні десять років.

Для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М. Між першим і другим щепленнями інтервал має бути не менше 30 днів та шість місяців між другим і третім щепленнями.

В усіх областях України наразі є якісна та безпечна вакцина у достатній кількості – понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії, кашлюку та правця, інформує очільниця МОЗ. Це, за її словами, більш ніж 100% від потреби. Зробити щеплення усі можуть безоплатно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Список вакцин, які закуповує держава, та їхній залишок по регіонах можна дізнатися тут.  

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: