fbpx

Токсин і важкі метали виявили в імпортних продуктах, – Держпродспоживслужба

Здоров'я 09:18, 26.10, 2019

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли інформаційні повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF).

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області оприлюднило повідомлення системи RASFF про токсин кишкової палички – у французькому сирі, мідь – в замороженому фруктовому пюре та ртуть – у дитячому харчуванні.

До уваги споживачів та операторів ринку: до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли інформаційні повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF):

– від 03 жовтня 2019 року № 2019.3467 стосовно виявлення шига-токсину продукуючої кишкової палички Eschеrichia coli та Listeria monocytogenes у сирі «Бетмаль», виготовленому компанією «Le Moulis» (Франція).

Цей харчовий продукт експортувався з Франції в окремі держави – члени Європейського Союзу та до України (імпортер компанія ТОВ «Бюро Він» (вул. Мєчнікова, 9, м. Київ, 01133);

– від 01 жовтня 2019 року № 2019.3440 стосовно виявлення міді в замороженому фруктовому пюре, що експортувалося з Франції (виробник: Boiron Freres SAS) до України (ТОВ «Гранде дольче»);

– від 16 жовтня 2019 року № 2019.3598 стосовно виявлення арсену і ртуті у дитячому харчуванні з тунцем та овочами, що експортується з Чеської Республіки (виробник: Slovacka Fruta a/s/., – AP-N :CZ 314) до України (ТОВ «Смарті Фемілі»).

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/ або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучення зазначених товарів з виробництва та /або обігу.

У строк не більше двох робочих днів слід письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Споживачів також просять у разі виявлення вказаних харчових продуктів повідомляти головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертатися до територіальних управлінь.

Нагадаємо, нещодавно франківчанка знайшла в гречаній крупі шматочок скла

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: