fbpx

У 2021 кількість інсультів на Прикарпатті зросла на 50%

Здоров'я 10:45, 28.07, 2021

Щодня в області стається до п’ятнадцяти інсультів. У порівнянні з минулорічними показниками ця цифра зросла майже наполовину.

Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОКЛ.

Головною причиною розвитку інсультів медики називають неконтрольовану артеріальну гіпертензію. Також у групі ризику всі, хто зловживає алкоголем, курці, люди з цукровим діабетом та ожирінням.

Крім того, з початку пандемії все частіше йдеться про зв’язок між інсультом та COVID-19.

«Маємо чимало пацієнтів, в яких коронавірус є фактором ризику, – говорить завідувачка відділення Галина Хлібейчук. – При інсульті вражаються судини головного мозку. І це найбільша небезпека. Знаємо, що чимало хворих залишаються вдома замість того, щоби приїхати до нас і отримати шанс на повноцінне життя після інсульту. Ми закликаємо людей не чекати, бо втрата часу – це втрата мозку».

Лікарі просять всіх, хто у групі ризику не зволікати, якщо з’являються перші ознаки хвороби.

Зазначається, що у відділенні облансої лікарні працює мультидисциплінарна команда фахівців, які не тільки визначають фактори ризику, надають необхідну допомогу з акцентом на профілактику, але й допомагають відновити втрачені навички за допомогою індивідуальної програми реабілітації.

У відділенні цереброваскулярної патології є безкоштовний препарат «Актилізе», який розчиняє тромб за умови звернення по допомогу до 4, 5 годин.

Медики настійливо просять не чекати погіршення стану, а звертатися у приймальне відділення лікарні.

З початку року в обласній лікарні провели 58 безкоштовних процедур тромболізису. Більшість цих пацієнтів повернулися до повноцінного способу життя та праці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: