fbpx

У 4 пунктах пропуску до Польщі почали вакцинувати заробітчан та студентів

Здоров'я 18:42, 11.06, 2021

У Польщі біля чотирьох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні почали щеплювати від COVID-19 громадян України та інших іноземців з-за меж ЄС, які їдуть на роботу.

Акцію організував медичний центр «Медик» із Жешува, повідомив «Укрінформ».

У трьох пунктах пропуску – “Медика-Шегині”, “Гребенне-Рава-Руська”, “Дорогуськ-Ягодин” – ці тимчасові пункти розгорнуто відразу у місцях перетину українсько-польського кордону.

У 4 пунктах пропуску до Польщі почали вакцинувати заробітчан та студентів 1

Натомість у пункті пропуску “Корчова-Краківець” вакцинуватися можна буде у мобільному пункті щеплень, розгорнутому в пункті обслуговуванні пасажирів “Замєхув” (MOP Zamiechow), за близько 30 км від кордону.

Тимчасові пункти тестування проти COVID-19 та вакцинації є цілодобовими.

У медичному центрі поки що не визначилися з початком вакцинації іноземців поблизу двох інших діючих пунктів пропуску на спільному кордоні – “Долгобичув-Угринів” та “Будомєж-Грушів”.

Як запевняють польські медики, без врахування можливого очікування у черзі, сам процес обслуговування однієї людини у такому пункті займає 30-40 хвилин. Зокрема, тестування проти COVID-19 і подальше отримання результату становить 15 хв., а згодом процес заповнення анкети, отримання е-направлення і вакцинації – ще понад 15 хвилин.

Крім громадян України, які мають документи, що підтверджують намір працювати у Польщі, а саме дозвіл на працю та заяву працедавця про намір працевлаштувати іноземця, у прикордонних мобільних пунктах вакцинуватимуть також студентів, які навчаються в Польщі.

У центрі «Медик» запевняють, що застосовуватимуть для вакцинації іноземців усі вакцини, сертифіковані в ЄС: Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Janssen – які доступні в Польщі. Подорожні, які у четвер вакцинувалися в одному з цих тимчасових пунктів, повідомили, що їм пропонували на вибір вакцини Pfizer та AstraZeneca. Після цього медики надали скерування на отримання другої дози вакцини на 1 липня або пізніше.

У 4 пунктах пропуску до Польщі почали вакцинувати заробітчан та студентів 2

Зазначимо, за розпорядженням уряду Польщі, з 1 липня особа може отримати другу дозу вакцини у будь-якому місці, не прив’язуючись до місця першої вакцинації.

Загальна процедура тестування та подальшого щеплення (вакцина є безкоштовною) у такому пункті коштує іноземцю 130 злотих (близько 1 тис. грн).

Станом на сьогодні в Польщі виконано вже понад 23 млн щеплень, понад 9 млн осіб є повністю вакцинованими.

У Польщі перебуває і працює понад 1 млн громадян України.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: