fbpx

У ЦМКЛ Франківська хворі залучені до випробувань з лікування коронавірусу

Здоров'я 19:23, 10.11, 2020

Міжнародні фармацевтичні компанії від початку поширення Covid-19 в Україні проводять клінічні дослідження, під час яких перевіряють ефективність препаратів для лікування вірусу та його наслідків. Наразі реалізують 8 таких досліджень. До них залучені і пацієнти Івано-Франківської ЦМКЛ.

Пацієнти отримують можливість безкоштовно лікуватися, бо всі процедури – від діагностики до медсупроводу – для них оплачують замовники таких досліджень.

Як проводять випробування препаратів проти Covid-19 та які перші результати лікування, розповів отоларинголог та керівник відділу клінічних досліджень Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківської міської ради Роман Фіщук.

У ЦМКЛ Франківська хворі залучені до випробувань з лікування коронавірусу 1
Роман Фіщук

“У лікарні, де працюю, одне дослідження українського виробника вже закінчилось, одне триває та зараз очікуємо на наступні 6-7, у яких будемо брати участь. Серед замовників США, Китай, Японія, Велика Британія, Бельгія, Німеччина. У нас вивчали ліки, які допомагають імунній системі боротися з наслідками коронавірусної хвороби, препарати, що покращують обмін речовин в організмі. Зараз чекаємо рішення на використання гормонального препарату, який використовується при коронавірусі. Це щоб перевірити, чи додаткове введення певних гормонів допомагає пришвидшити одужання”, – розказує Роман Фіщук.

Також розглядається можливість проведення в ЦМКЛ досліджень із використанням так званих моноклональних антитіл, які використовують у лікуванні різних автоімунних захворювань. Таке лікування спрямоване на те, щоб підвищити опірність і покращити імунну відповідь організму, пише ГрінПост.

“Я займаюся клінічними дослідженнями вже не один рік і вважаю, що у випадку з COVID-19 це один із найбільших потенціалів для України та можливість для наших пацієнтів отримати доступ до якіснішого лікування та так само в найближчому часі — до вакцинації від коронавірусу. Переважно дослідження, які потрапляють в Україну, — це вже перевірені препарати”, – наголосив координатор досліджень.

У ЦМКЛ Франківська хворі залучені до випробувань з лікування коронавірусу 2
Роман Фіщук

З хворими на COVID-19 визначається ефективність ліків, пояснює Фіщук. Тобто, умовно, коли є дві групи пацієнтів: одним пропонують стандартне лікування, іншим — стандартне лікування плюс до нього досліджуваний препарат.

Поширеною практикою є таке порівняння ефективності лікування, коли для першої групи пацієнтів використовують досліджуваний препарат, а для другої — плацебо одночасно з найкращою доступною базовою терапією.

Всі учасники випробування однаково отримують безкоштовні обстеження, медичний нагляд та всі без винятку необхідні ліки та процедури. Якщо треба проводити, скажімо, комп’ютерну томографію під час дослідження чи якісь інші обстеження — на це лікарня отримує оплату від замовника.

“Робота з кожним пацієнтом попри рамки та протоколи індивідуальна. Треба оцінювати стан, важкість хвороби, переносимість ліків, супутні патології, наскільки довго триває захворювання на Covid. Ну і що не обов’язково без перебору приймати участь у будь-яких дослідженнях, а дивитися на переваги препаратів, чи вони дійсно мають якийсь потенційний ефект та користь для пацієнтів, які будуть брати участь”, – ділиться досвідом лікар.

Затверджує запропоновані дослідження Державний експертний центр МОЗ України. За належністю проведення клінічних досліджень на місцях слідкують локальні етичні комісії, які працюють при медичних закладах. 

У випадку міжнародних досліджень одночасно проводиться така робота з пацієнтами в різних країнах світу. Скажімо, є дослідження, яке одночасно проходить в Україні, Великобританії, Чехії та США: всюди процедури однакові для пацієнтів. Кожне дослідження має чіткий протокол проведення, де все розписано — кожна дія лікаря, критерії включення та невключення пацієнтів.

Сьогодні, окрім ЦМКЛ Івано-Франківської міської ради, клінічні дослідження проводять у Київській клінічній лікарні № 17, Олександрівській лікарні у Києві, Львівській інфекційній, Тернопільській лікарні швидкої допомоги, Першій клінічній лікарні у Вінниці, є випробування в Одесі, Білій Церкві, Харкові, Чернівцях, інших містах. Одночасно в кількох медустановах країни перевіряються однакові медичні препарати, які допомагають зменшити наслідки ускладнень, супутніх станів або впливу коронавірусної хвороби. Знайти повний перелік клінічних досліджень, які проводяться в Україні, можна в реєстрі. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: