fbpx

У Франківську харківські лікарі відкриють онкологічний хаб, де застосують мініінвазійну хірургію

Здоров'я 09:39, 14.07, 2022

В Івано-Франківську планують відкрити медичний онкологічний хаб. У ньому хворих лікуватимуть за новітніми методиками інтервенційної онкології – так званої мініінвазійної хірургії.

Про це Суспільному розповів голова Асоціації інтервенційних онкологів України Святослав Балака, який переїхав до Франківська із Харкова.

З його слів, досі таких методик у лікуванні онкологічних захворювань на Прикарпатті не застосовували.

“Інтервенційна онкологія — це коли ми виконуємо хірургічні втручання через мікророзрізи, навіть через проколи діаметром 1,5-3 мм. Це навіть менша, ніж лапароскопічна чи мініінвазивна хірургія. Але ми можемо досягти таких самих результатів як у діагностиці, так і в лікуванні хворого, як і при великих втручаннях”, — пояснює медик.

За його словами, через те, що об’єм операційної травми є меншим, організм швидше відновлюється, побічних ефектів лікування або, наприклад, ускладнень також менше. Нижчим є і ризик померти після таких операцій або під час післяопераційного періоду.

Як розповіла Суспільному завідувачка відділу гормонозалежних пухлин у жінок Прикарпатського клінічного онкологічного центру Аліна Андріїв, завдяки переїзду харківського колеги Івано-Франківськ отримав можливість ранньої діагностики новоутворень та покращення якості життя онкохворих.

“До цього моменту про інтервенційну онкологію ми знали тільки з конференцій, з якихось наукових статей. І, на превеликий жаль, вона на Прикарпатті та, думаю, у всій Західній Україні не була настільки розвинута”, — каже Аліна Андріїв.

Фахівчиня додає, що не всім пацієнтам з пухлинами підходить такий метод лікування. Але тих нездужалих, до яких його застосовують, можна вилікувати і на 4 стадії з очікуваною довготривалою ремісією. Також за допомогою цього методу можна діагностувати онкозахворювання на найбільш ранніх стадіях.

За словами Святослава Балаки, за кордоном інтервенційна онкологія добре розвинута, на відміну від України. Тож лікар планує відкрити в західній частині України медичний хаб із центром у Франківську.

“Інтервенційна онкологія поруч з хірургічним лікуванням, хімієтерапією або променевою терапією є зараз основним четвертим “стовпом” у лікуванні пацієнтів зі злоякісними пухлинами за кордоном”, — розповідає Святослав Балака.

Він говорить, що після війни планує залишитися в Івано-Франківську. Однак і в Харкові хоче відновити медичний центр. Таким чином, каже лікар, розвиватиме інтервенційну онкологію у різних регіонах України.

“Я хочу, щоб пацієнти не їхали через усю країну, щоб отримати допомогу. Це — по-перше. По-друге, щоб у кожному місті були лікарі, які можуть надати цю допомогу. І по-третє, ми розташовані поруч із кордоном. У сусідніх країнах також не дуже розвинутий цей напрямок. І ми можемо залучити їхніх пацієнтів, щоб вони приїжджали до нас лікуватися”, – говорить Святослав Балака.

Медик в Івано-Франківську працює і в державній, і у приватній лікарнях.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: