fbpx

У Франківську зростає захворюваність на грип і пневмонію серед дітей, - Бойко

Здоров'я 09:50, 21.01, 2020

Про це повідомила начальниця міського управління охорони здоров’я Марія Бойко на оперативній нараді в міського голови.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків поцікавився, чи є в аптеках міста вакцини від грипу. Бойко повідомила, що вакцин нема: аптеки приватні і привозять вакцину на замовлення.

Бойко також розповіла про ситуацію із інфекційними хворобами в Івано-Франківську. За її словами, у 2019 році були 10 випадків кашлюку (коклюшу). Кір минулого року був меншою проблемою – 456 випадків за рік. Нагадаємо, в 2018-му було понад 800 випадків.

Спостерігається зростання випадків вітрянки – 1674. Щеплення від неї – за бажанням батьків. Зафіксовано 184 випадків скарлатини, яка є в календарі обов’язкових шеплень. У місті не бракує вакцин від дифтерії і правця, проти гемофільноі інфекції – є понад 4 тисячі доз для дітей до року і від 6 років. Вакцини проти кору і краснухи недостатньо, тільки 150 доз. Вакцина проти поліомієліту надійшла вчора: 4 тисяч доз вистачить на квартал.

Марія Бойко повідомила, що у Франківську зростає кількість звернень із пневмоніями в обласну і міську лікарні. Вже було кілька важких випадків у міській лікарні, причому клінічна картина нагадує пандемічний грип А, тобто свинячий. Симптоми – висока температура кілька днів, потім спадає, а наступний підйом – із пневмонією. Бойко просить франківців не ходити в навчальні заклади і на роботу з температурою. В Рівненській області у реанімації вже є двоє дорослих людей із клінічно підтвердженим грипом А.

У дитячій лікарні також зростає кількість звернень із пневмоніями.

Директор міського департаменту освіти та науки Ігор Максимчук повідомив, що в школах Івано-Франківська станом на 20 січня не було 8% дітей, про епідемічний поріг можна говорити, якщо немає 26-28% школярів. Бойко додала, що моніторять ситуацію, піку захворювання на ГРВІ і грип чекають в середині і наприкінці лютого.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: