fbpx

У калуській стоматполіклініці утворилися черги на пільгові послуги

Здоров'я 19:13, 22.09, 2019

Цього тижня постійна депутатська комісія з гуманітарних питань Калуської міської ради розглянула проєкт рішення про внесення змін до міської цільової програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та окремих категорій дорослого населення міста Калуша на 2019 рік.

Ця програма була затверджена наприкінці минулого року, вона визначає категорії калушан, які можуть отримати послуги за пільговою ціною, та граничний розмір фінансування кожної послуги пільговикам із міського бюджету. Загальний обсяг фінансування програми становить 2,5 млн гривень.

Згідно з проєктом змін до програми, загальний обсяг її фінансування не змінюється, відбувається лише перерозподіл коштів між напрямками. Як пояснила заступник міського голови Наталія Табачук, грошей бракує на всі напрямки, відтак у поліклініці вже утворилася черга на послуги за пільговою ціною. Перерозподіл видатків дозволить дещо збалансувати ситуацію, пишуть “Вікна”.

За окремими напрямками фінансування не зміниться. Зокрема, на профілактичні огляди організованому дитячому населенню міста (до 40 гривень включно), як і досі, передбачено 154,9 тис. гривень; не терапевтичну допомогу дітям (до 500 гривень включно) – 585,9 тис. гривень; на профілактичні огляди та санацію порожнини рота допризовників і призовників (до 500 гривень включно) – 10 тис. гривень; на рентгенологічне обстеження пільгових категорій – 70 тис. гривень; на хірургічну (до 1 тис. гривень включно ) і ортопедичну (до 10 тис. гривень включно) стоматологічну допомогу учасникам АТО і ООС – 5,3 і 95 тис. гривень відповідно.

Натомість, за проєктом рішення, планують зменшити фінансування таких напрямків програми: на невідкладну стоматологічну допомогу (до 150 гривень включно) — майже на 180 тис. гривень, з 601,6 до 422,2 тис. гривень; на ортодонтичну допомогу дітям (до 500 гривень включно) — на 15 тис. гривень, зі 100 до 85 тис. гривень.

Таким чином, вивільнені майже 195 тис. гривень розподіляють на чотири напрямки. Найбільше — 90 тис. гривень — пропонується додати на терапевтичну стоматологічну допомогу учасникам АТО і ОСС (до 5 тис. гривень включно), збільшивши фінансування цього напрямку програми з 203,6 до 293,6 тис. гривень. На 74,4 тис. гривень міська рада планує збільшити фінансування на ортопедичну стоматологічну допомогу — виготовлення протезів — пільговим категоріям громадян (до 850 тис. гривень включно), відтак фінансування цього напрямку зросте з 200 до 274,4 тис. гривень. Фінансування терапевтичної та хірургічної стоматологічної допомоги пільговим категоріям громадян (до 400 гривень включно) пропонується збільшити на 22,5 тис. гривень — з 434 до 456,5 тис. гривень, а хірургічної допомоги дітям (до 200 гривень включно) — з 39,7 до 47,2 тис. гривень.

У проєкті змін до програми зазначено, що вона поширюється на мешканців міста Калуша. Не виключено, що міська рада поширить її на мешканців Мостища, Кропивника, Вістови і Бабина Зарічного — сіл, які вже приєдналися до Калуша й увійшли до складу міської об’єднаної територіальної громади.

Окрім того, на засіданні комісії Наталія Табачук повідомила, що в липні борг по заробітній платі у міській стоматологічній поліклініці становив понад 500 тис. гривень, а станом на 19 вересня він зменшився до 100 тис. гривень. Оздоровлення фінансової ситуації на підприємстві заступник міського голови пов’язує з ефективною роботою нового керівника. Нагадаємо, в липні за підсумками конкурсу директором комунального некомерційного підприємства «Калуська стоматологічна поліклініка» було призначено Олега Шкляра

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: