fbpx

У квітні лікарні Прикарпаття отримали від НСЗУ понад 163 млн гривень

Здоров'я 10:32, 07.05, 2020

Понад 163 млн грн виплатила НСЗУ 64 медичним закладам Прикарпаття, які надають екстрену та спеціалізовану допомогу за квітень в межах Програми медичних гарантій.

Всього по Україні НСЗУ виплатила понад 4,4 млрд грн 1619 закладам. З них 466 млн отримали 25 центрів екстреної медичної допомоги, повідомляє пресслужба НСЗУ.

1594 спеціалізованих заклади отримали за квітень близько 4 млрд грн за договором з НСЗУ. З яких понад 17,7 млн грн було перераховано приватним закладам та лікарям-ФОП.

В Івано-Франківській області найбільші суми нарахувань за контрактом з НСЗУ з комунальних закладів отримали Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради – 19,2 млн грн, Коломийська центральна районна лікарня – 10,1 млн грн та Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад – 8,3 млн грн.

Нагадаємо, з 1 квітня пацієнт вільно обирає лікарню та лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. На вибір пацієнта не впливає ані реєстрація, ані форма власності закладу. Головна умова вибору – контракт лікарні з НСЗУ. Всього 61 приватний медзаклад і 4 лікарі-ФОП підписали договір з НСЗУ на надання послуг зі спеціалізованої медичної допомоги та отримали в квітні понад 17,7 млн грн.

До першої трійки приватних центрів за розміром оплати від НСЗУ входять ТОВ “Фрезеніус Медикал Кер Україна” (6,6 млн грн), ПАТ “Мотор Січ” (1,7 млн грн), а також ТОВ “Багатопрофільна клініка Святого Миколая” (майже 1,7 млн грн).

Умовою фінансування є надання закладами електронної звітності. Кожна надана послуга, кожна консультація фіксується в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Достовірні дані – основа для прийняття рішень, в тому числі й фінансових. З 1 квітня в ЕСОЗ лікарі виписали пацієнтам понад 100 тис. електронних направлень. З них близько 82% – направлення на консультацію спеціаліста, 10% – на візуальні дослідження, 3% – на лабораторні процедури. Решта 5% – це інші види направлень. Також в ЕСОЗ вже зроблено понад 2 млн електронних медичних записів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: