fbpx

У медколеджі ІФНМУ почалася державна атестація майбутніх медсестер

Здоров'я 19:55, 24.06, 2019

У медичному коледжі ІФНМУ стартувала державна атестація зі спеціальності «Сестринська справа».

Головою державної екзаменаційної комісії є заступник головного лікаря з медсестринства Центральної міської клінічної лікарні Галина Варивода.

Як розповідає завідувач сестринського відділення медичного коледжу Галина Гвоздецька, іспити відбуваються у два етапи. Спершу студенти складали ліцензійний інтегрований іспит «Крок М. Сестринська справа». Всі студенти успішно пройшли це випробування.

Другий етап атестації — це практично-орієнтований державний іспит. Він відбувається на базі кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства.

Спершу відбувається іспит біля ліжка хворого, де кожен студент працює з пацієнтом і заповнює лист сестринської опіки, визначає потенційні проблеми пацієнта, встановлює медсестринський діагноз. Далі студенти діляться на три бригади і працюють згідно зі спеціальним маршрутним листом.

«Студенти виконують розв’язування ситуаційних задач з невідкладних станів. Це невідкладні стани у внутрішній медицині, педіатрії, хірургії. Також студенти розв’язують задачі з охорони праці та охорони праці в галузі, — розповідає Галина Гвоздецька. — Другим пунктом у маршрутному листі є демонстрація практичних навичок із дисципліни «Медсестринство в педіатрії». Третім етапом є демонстрація практичних навичок з дисциплін «Медсестринство в терапії» та «Медсестринство в хірургії».

Кожний студент отримує з кожної з дисциплін оцінку від двох до п’яти балів, з яких виводиться середній бал за весь державний іспит.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: