fbpx

У міській дитячій лікарні Франківська створюють центр для дітей з вадами руху

Здоров'я 14:20, 24.09, 2020
НА ФОТО: фото - Суспільне

У міській дитячій клінічній лікарні Івано-Франківська планують облаштувати центр альтернативної медицини для дітей, які мають захворювання опорно-рухового апарату.

Про це повідомив начальник міського управління інвестиційної політики Ігор Попадюк.

“Ми будемо робити ремонт трьох кабінетів, коридору та спортивного залу в Центральній міській дитячій клінічній лікарні. Буде закуплено багато обладнання. Там лікуватимуться діти з вадами опорно-рухового апарату та захворювання ЦНС. Для нашого міста ЄС спрямує 353 400 євро”, – каже Ігор Попадюк.

Також закуплять реабілітаційне обладнання: електроенцифалограф, електронейроміограф, ортопедичні пристрої, інформує Суспільне.

Івано-Франківська дитяча клінічна лікарня зараз реаблітовує дітей із захворюваннями опорно-рухового апарату віком до трох років. Оздоровлюються тут 220 малюків, каже директорка лікарні Ольга Бойчук. Проте у закладі хочуть надавати допомогу і дітям від 3 до 18 років, але зараз медзаклад для цього не облаштований.

“Ми маємо великий кадровий потенціал, але не маємо можливості реалізувати це у зв’язку із тим, що нема обладнання і приміщень. Як говорить статистика, щороку в нас народжується приблизно сто діток, які уже потребують цієї реабілітації, тобто мають проблеми опорно-рухового апарату і нервової системи”, – розповідає Ольга Бойчук.

Аби зробити дитячу лікарню придатною для реабілітації дітей і отримати гроші, заклад неодноразово подавався на гранти від ЄС. І цьогоріч лікарня виборола фінансування в межах проєкту “Альтернативні терапії в Марамуреші та Івано-Франківську”.

“Це потрібно для дітей, батьків, тому що за допомогою цієї реабілітації відбувається соціалізація дитини. Вона звикає, стає членом нашого суспільства, а не живе окремо від соціуму”, – розповідає начальниця міського управління охорони здоров’я Марія Бойко.

Контракт на оплату планують підписати до кінця осені. Проєкт фінансуватимуть спільно із міськрадою – розповідає міський голова Руслан Марцінків. Місто надасть більше десяти відсотків від загальної суми.

“Загалом, якщо взяти всі грантові проєкти, то вони скаладатимуть більш як 50 мільйонів гривень. Вони залучені до міста завдяки грантам Європейського Союзу. Думаю, що той результат дозволить нам бути конкурентними зараз в середовищі надання послуг дитячого лікування”, – каже Руслан Марцінків.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: