fbpx

В Обласній лікарні поставили на ноги пацієнта, який не міг рухатися, ковтати і дихати

Здоров'я 17:50, 02.12, 2021

У Центрі розсіяного склерозу, що працює в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні, виходили молодого чоловіка зі складним діагнозом та у важкому стані.

У кожного лікаря є свій challenging case – ситуація, що стає викликом і вимагає нестандартного підходу в діагностиці та лікуванні, розповіли про цей випадок на сторінці ОКЛ у фейсбуці. Нещодавно у відділення неврології з Центром розсіяного склерозу госпіталізували пацієнта у важкому стані з порушенням та обмеженням рухів у ногах, руках, проблемами з сечопусканням, ковтанням, а згодом і диханням. Крім того, з підозрою на COVID-19.

«Обстеження поставили більше запитань, ніж дали відповідей, оскільки нейровізуалізація виявила ураження всіх відділів центральної нервової системи», – говорить завідувачка відділення Анна Сорохман.

Врешті лікарі діагностували рідкісне поєднання ураження головного, спинного мозку та їх оболонок – менінгоенцефаломієліт. Здебільшого такі пацієнти залишаються недієздатними.

Проте після тривалого лікування з етіотропною та імуномодулюючою терапією пацієнт відновився і почав робити перші кроки.

«У цьому життєрадісному юнакові зовсім не впізнати колишнього пацієнта, – кажуть лікарі відділення. – Його слід вітати з другим народженням…».

Такі результати для лікарів – також неабиякий привід радіти і святкувати, зазначили колеги.

В Обласній лікарні поставили на ноги пацієнта, який не міг рухатися, ковтати і дихати 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: