fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Умови задовільні, але пацієнтам не дозволяють гуляти: результати моніторингу Прикарпатського наркологічного центру

Умови задовільні, але пацієнтам не дозволяють гуляти: результати моніторингу Прикарпатського наркологічного центру

Здоров'я 08:15, 22.02, 2020

Моніторингова група у складі спеціаліста Відділу регіонального представництва в західних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрія Гуменяка, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області Світлани Дем’янчук та громадського монітора Надії Чучук відвідала КНП «Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради».

Встановлено, що умови перебування пацієнтів у Центрі у цілому задовільні. Палати розраховані від 3 до 9 осіб, наявні відповідні меблі. Харчування забезпечено на належному рівні, медичні препарати наявні в достатній кількості. Коридорами ведеться відеонагляд, йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Водночас виявлено і ряд порушень. Зокрема, пацієнтам не дозволяються прогулянки на свіжому повітрі, в медичній документації подекуди відсутні усвідомлені згоди пацієнтів щодо надання медичної допомоги, а фіксація пацієнтів (за необхідності) здійснюється підручними засобами.

Площа палат та освітлення в них не відповідають встановленим нормам. Палати та санітарні кімнати потребують капітального ремонту. Також приміщення Центру архітектурно недоступне до маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.

Умови задовільні, але пацієнтам не дозволяють гуляти: результати моніторингу Прикарпатського наркологічного центру 1

Під час візиту виявлені й інші порушення, про що поінформовано особисто керівництво Центру з наданням рекомендацій для їх усунення.

Акт реагування та звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень будуть скеровані Генеральному директору Центру та Івано-Франківській облдержадміністрації.  

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: