fbpx

Уролог – чоловічий чи жіночий лікар?

Здоров'я 19:46, 27.06, 2020

Чим займається урологія, коли і кому варто звернутися до уролога, пояснює Михайло Перекліта, лікар-уролог, андролог, сексопатолог медичного центру Оксфорд Медікал.

Урологія – це широка галузь сучасної медицини, адже вона поєднує консервативні та хірургічні методи лікування різного роду захворювань сечостатевої системи, а також містить у собі такі підрозліли медицини як андрологія, сексопатологія, онкоурологія та ін.  Існує міф, що уролог лікує тільки чоловіків. Тому у цій статті ми розглянемо більш детально, у яких випадках жінкам варто звернутися до уролога.

Що лікує лікар-уролог?

Уролог займається діагностикою та лікуванням:

•             інфекційно-запальних захворювань сечовидільної системи у чоловіків та жінок;

•             захворювань, що передаються статевим шляхом у чоловіків;

•             вроджених аномалій сечовидільної системи у чоловіків та жінок;

•             зниження лібідо у чоловіків;

•             еректильних порушень та порушень еякуляції у чоловіків;

•             структурних та функціональних порушень сечостатевої системи;

•             захворювань репродуктивної системи у чоловіків.

До уролога варто звернутися при появі частих позивів до сечопуску, в’ялому струмені сечі при сечопуску, нетриманні сечі, у випадку, якщо ви відчуваєте біль чи печіння під час та вкінці сечопуску, біль у попереку та внизу живота, в пахових ділянках, ділянці промежини та органах калитки, помітили зміни кількості та кольору сечі, появі каламутного осаду, порушеннь з боку інтимного життя, безплідді та ін.

Чому прийнято вважати, що уролог – це тільки «чоловічий» лікар ?

Співвідношення звернень за медичною допомогою до лікаря-уролога серед чоловіків та жінок складає 6:1 відповідно. Це пояснюється тим, що урологія займається діагностикою, лікуванням захворювань сечової та статевої системи у чоловіків та тільки – сечовидільної системи у жінок. Діагностикою та лікуванням захворювань жіночої статевої системи займається галузь медицини – гінекологія.

Варто зауважити, що анатомічно статева та сечовидільна система у чоловіків є нероз’єднаною. Тобто захворювання уретри чи сечового міхура, наприклад, можуть значно порушувати діяльність статевих органів, а інфекції, що передаються статевим шляхом, в однаковій мірі уражають як статеві, так і сечовидільні органи.

Уролог для жінок

Гінекологія, звісно, займається діагностикою та лікуванням надзвичайно широкого спектру жіночих захворювань, але бувають ситуації, коли лікуванням інфекційно-запальних захворювань у жінок повинен займатися лікар-уролог. Звернутися до уролога варто у випадку: ускладненого, часто рецидивуючого циститу, гострого пієлонефриту, сечокам’яній хворобі, явищах нетримання сечі, у випадку виявлення аномалій розвитку сечовидільної системи та ін.

Беззаперечно, сечовидільна система у жінок не є такою, як у  чоловіків. Існують фактори, які роблять жінку більш вразливою до урологічних захворювань. Наприклад, сечовипускний канал у жінок є набагато коротшим (3-5 см.) та ширшим, ніж у чоловіків, що при певних факторах (переохолодженні, незахищених статевих контактах, недотриманні правил гігієни та ін.) сприяє швидкому проникненню збудників та розвитку інфекційно-запальних захворювань (циститу, пієлонефриту). Відповідно, про таке захворювання, як гострий цистит, не з чуток знає кожна друга жінка.

Також жінкам варто звернутися до уролога у таких випадках:

•             при появі болевого синдрому в проекції нирок та внизу живота;

•             частому, болючому сечопуску;

•             появі крові в сечі;

•             ургентних (наказових) позивах до сечопуску, нетриманні сечі;

•             гострій затримці сечі;

•             аномаліях розвитку сечовидільної системи;

•             сечокам’яній хворобі та ін;

Часто із цими симптомами жінки звертаються до гінеколога, проходячи обстеження та лікування з цього приводу. Часто у випадку неправильного лікування таке просте захворювання (на перший погляд) як цистит або пієлонефрит може перейти у хронічну форму, що значно ускладнює лікування та погіршує якість життя! Будьте уважними до знаків від свого організму. Звертайте увагу на своє здоров’я та у разі будь-яких проблем не затягуйте із візитом до лікаря!

Телефони для запису на прийом:+38 (034) 2 777 299;+38 (067) 3 777 299;+38 (050) 3 777 299

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: