fbpx

USAID передасть лікарням на Франківщині життєво необхідне обладнання для хворих на COVID-19

Здоров'я 20:18, 06.11, 2020

Українські лікарні почали отримувати придбані на кошти Уряду США переносні аналізатори газів крові, необхідні для лікування хворих на COVID-19. Загалом, це обладнання, потрібне для діагностики можливих респіраторних ускладнень у тих інфікованих коронавірусом пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легень, отримають 18 медичних закладів у 13 областях країни, в тому числі на Івано-Франківщині.

«Пандемія COVID-19 поставила українські лікарні у скрутне становище, оскільки вони не мають вдосталь спеціалізованого обладнання для забезпечення пацієнтів киснем. Але USAID налаштоване надати допомогу Україні й іншим країнам світу, аби пом’якшити наслідки пандемії. Постачання цих приладів – це лише один із елементів значно масштабніших заходів USAID в Україні, мета яких – забезпечити українських медиків тим обладнанням, якого вони потребують», – каже директор Місії USAID в Україні Джим Хоуп.

Переносні аналізатори газів крові та кількість реактивів, достатню для проведення перших 17 тис. тестів, отримають лікарні 13 областей України: Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Сумської, Рівненської, Запорізької, Чернігівської, Одеської та Волинської.

Завдяки цьому обладнанню спеціалісти зможуть швидко й точно оцінити вірогідність розвитку загрозливих респіраторних ускладнень у пацієнтів, інфікованих коронавірусом. Воно також дозволить лікарям проводити повний діапазон нагально потрібних тестів у тих хворих, які перебувають у критичному стані.

Обладнання може використовуватися будь-де – біля ліжка пацієнта, в операційній або у каретах швидкої допомоги. Проведення обстежень є нескладним та не потребує спеціалізованої підготовки. Аналізатори також можуть застосовуватися для оцінки стану пацієнтів із інфарктом, інсультом чи запаленням легень, онкохворих і тих, хто перебуває у реанімації.

Починаючи з березня 2020 року USAID надало Україні додаткову підтримку на суму 19 млн дол. США  для пом’якшення наслідків пандемії, а загалом на сьогодні Уряд США виділив 41 млн дол. для надання допомоги нашій державі у заходах із протидії COVID-19, інформує Посольство США в Україні.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: